Zamknij

VI Międzynarodowy Siedlecki Rajd Oldtimerów coraz bliżej

10:17, 13.08.2018 | mtz Korba
Skomentuj

Choć wakacje w pełni, to członkowie Siedleckiego Stowarzyszenia Miłośników Techniki Zabytkowej „KORBA” nie próżnują, intensywnie przygotowując się do VI Międzynarodowego Siedleckiego Rajdu Oldtimerów, który odbędzie się w niedzielę 26 sierpnia.

- Rzeczywiście, pomimo afrykańskich upałów dopracowujemy wszystkie szczegóły, sprawdzamy trasę i staramy się przygotować jak najbardziej interesujące konkurencje dla uczestników. Przez ostatni sześć lat wyrobiliśmy sobie markę Rajdu, który jest znany w środowisku miłośników zabytkowej motoryzacji jako impreza nietuzinkowa, zaskakująca rozmachem i atrakcjami. Również w tym roku postaramy się sprostać oczekiwaniom uczestników i zaskoczyć ich czymś nowym – relacjonuje Maciej Mikołajewski, prezes MTZ KORBA.

Tegoroczna edycja Rajdu będzie przebiegać pod hasłem „100 kilometrów na stulecie niepodległości” i jest organizowana przy współpracy z ośmioma gminami naszego regionu. Dokładny przebieg trasy będzie niespodzianką aż do ostatnich minut przez startem, podobnie jak zadania, z którymi zmagać się będą uczestnicy. A w poprzednich latach musieli sobie poradzić chociażby ze prowadzeniem wojskowej ciężarówki, strzelaniem z karabinu maszynowego czy opanowaniem koparki.

- W rajdzie uczestniczą same wiekowe maszyny, więc nie chodzi nam o jak najszybsze pokonanie trasy. Liczy się raczej regularność, umiejętność nawigowania i precyzyjne wykonywanie zadań. – dodaje Maciej Mikołajewski. - Lista zgłoszeń jest już prawie pełna, ale zostało jeszcze kilka ostatnich miejsc, więc chętni mogą zgłaszać się na Rajd na naszej stronie www.mtzkorba.pl, wypełniając umieszczony tam formularz. Oprócz doskonałej zabawy zapewniamy także niezwykle atrakcyjne nagrody rzeczowe, ufundowane przez naszych hojnych sponsorów, więc naprawdę warto do nasz przyjechać. – podsumowuje.

Kolumnę przykuwających uwagę i budzących ciekawe wspomnienia pojazdów będzie można podziwiać na Placu gen. Sikorskiego już od 9 rano w niedzielę 26 sierpnia. Potem będzie je można spotkać na drogach naszego regionu przez cały dzień.
Organizatorzy zapraszają także publiczność na ceremonię wręczenia nagród, która odbędzie się na mecie rajdu w Wodyniach, gdzie trwać będą także dożynki Powiatu Siedleckiego.

(mtz Korba)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone