Zamknij

Jak mają się inwestycje i remonty prowadzone obecnie w Siedlcach?

12:25, 10.08.2018 | N.S/JiC
Skomentuj

Kalinowa, Centrum Przesiadkowe, Monte Cassino i na koniec Łukowska- w takiej kolejności będą oddawane do użytku aktualnie remontowane ulice i prowadzone inwestycje w Mieście. Samorząd realizuje obecnie kilka remontów ulic i kontynuuje budowę dużego przedsięwzięcia infrastrukturalnego, jakim jest budowa Centrum Przesiadkowego przy ul. rtm Witolda Pileckiego.

  • Kalinowa

- Wykonanie ulicy Kalinowej zbliża się już końcowi. Pozostało jeszcze podniesienie jednej skrzynki elektrycznej oraz dobudowa połączenia z ul. Leśną, gdzie znajduje się pętla autobusowa. Inwestycja jest na ukończeniu. Powinna zakończyć się 30 sierpnia, jednak wykonawca deklaruje, że odda ulice do użytku wcześniej, bo w ciągu najbliższych 2 tygodni - informuje Wojciech Cylwik, naczelnik Wydziału Dróg Urzędu Miasta.

  • Centrum Przesiadkowe

Z każdym dniem rozrasta się konstrukcja parkingu, jak i samo Centrum Przesiadkowe. Warto przypomnieć, że zaparkuje tam ponad 300 kierowców, po 150-u na parterze i górnym poziomie. Wylano już betonową podbudowę nawierzchni górnego parkingu, a teraz czas na okładziny klatek schodowych i całego parkingu. W kolejnym kroku zadaszone zostaną wiaty przystankowe dla 18 stanowisk autobusowych. Nawierzchnia całego terenu Centrum Przesiadkowego oraz parteru parkingu, wyłożona zostanie kostką brukową. Wyznaczone zostaną miejsca dla aut Taxi i autobusów MPK. Pamiętano też o niepełnosprawnych użytkownikach CP - inwestycja będzie posiadała specjalne udogodnienia dla niewidomych i niedowidzących.
Zakończenie inwestycji przewidziane jest na koniec sierpnia, a 2 września, w czasie trwających Dni Siedlec dojdzie najprawdopodobniej do jego oficjalnego, uroczystego otwarcia. 

  • Monte Cassino

Remont jednej z ważniejszych dróg miejskich jest realizowany dzięki dofinansowaniu zewnętrznemu, tj. dzięki wsparciu Wojewody Mazowieckiego. Jeśli chodzi o tę ulicę, to termin oddania jej do użytku przewidywany jest do 15 września. Kierowcy po tym terminie pojadą po nowej jej nawierzchni, a rowerzyści mieli będą wyznaczone ścieżki rowerowe, po obu jej stronach na odcinku od ronda Marie Curie-Skłodowskiej na ul. Warszawskiej, do parkingu przy kościele pw. Bożego Ciała.
Na wysokości wylotu ul. Okrężnej powstanie mini rondo tzw. wtopione, umożliwiające płynny przejazd ciężarówek i autobusów. Monte Cassino na tym 275 metrowym odcinku dostanie nową nawierzchnię, chodniki i oświetlenie LED-owe oraz oznakowanie poziome i pionowe. 

  • Łukowska

Remont ul. Łukowskiej (od ul. Radzyńskiej do granic Miasta w kierunku południowym) jest teraz zamknięta całkowicie, bo wykonawca - Regionalne Drogi Podlaskie - wykonuje "koryto" ulicy. RDP powinny zakończyć prace do 15 października. Ponadto prowadzone są tam obecnie roboty związane z kładzeniem kanałów deszczowych oraz mediów podziemnych. W ostatnim etapie pozostanie położenie warstw nawierzchni, chodników i tras ścieżek rowerowych oraz montaż oświetlenia ulicznego.

  • Inne remonty

Warto dodać, iż w ramach budżetu obywatelskiego 2018 (głosowanie ubiegłoroczne) trwa kładzenie nawierzchni chodnika przy Kauflandzie (pomiędzy ul.Żytnią a Sokołowską) i na os. Wyszyńskiego (przy blokach 3, 5 i 7). Inna ze zwycięskich inwestycji tego budżetu - budowa nawierzchni chodnika w ul. Piaski Starowiejskie - pomiędzy ul. Ogrodową a ul. Traugutta, ruszy niebawem.
Przewidziana jest też budowa kolejnej części ul. Myśliwskiej - od ul. Artyleryjskiej w kierunku zachodnim, do ul. Wrzosowej. Budowa powinna ruszyć niebawem, bowiem 16 sierpnia otwarte zostaną zgłoszenia przetargowe.

(foto: WB)

(N.S/JiC)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone