Zamknij

"Nie" dla rowerzystów na chodnikach i na przejściach dla pieszych

14:36, 18.07.2018 | N.S/A.Ś
Skomentuj

Dziś (18 lipca) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej policji w Siedlcach przeprowadzili kontrole w trzech punktach centrum miasta. Zwracali uwagę na niebezpieczne wykroczenia popełniane przez rowerzystów tj. jazdę po chodniku i przez oznakowane przejścia dla pieszych.
To nowe działania edukacyjno-profilaktyczne Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach ukierunkowane na prawidłowe przemieszczanie się rowerzystów w przestrzeni miejskiej, w szczególności w obrębie przejść dla pieszych. Dlatego dzisiaj policjanci głównie pouczali cyklistów oraz przypominali o obowiązujących przepisach. Szczególnie młode osoby były odpytywane ze znajomości przepisów i niestety większość nie umiała odpowiedzieć w jakich przypadkach rowerzysta może poruszać się po chodniku. Harmonogram działań „Przepisowy Rowerzysta” został opracowany przez siedlecką jednostkę, ponieważ zauważalna grupa siedleckich cyklistów porusza się niezgodnie z obowiązującymi przepisami, tym samym stwarzając zagrożenie dla pieszych. Dochodzi także do wielu niebezpiecznych sytuacji na przejściach dla pieszych, ponieważ gwałtowny wjazd rowerzysty na tzw. „zebrę” nie daje kierującemu samochodem szansy na odpowiednio szybką reakcję.
Jak możecie państwo zauważyć na zdjęciach, policjanci mieli bardzo dużo pracy. Dosłownie w ciągu kilku minut zatrzymywali nawet do 10 nieprawidłowo jadących. Dziś skończyło się na pouczeniach i przypomnieniu przepisów. Siedleccy policjanci w trakcie akcji „Przepisowy Rowerzysta” będą nadal edukować cyklistów, ale również karać sprawców niebezpiecznych wykroczeń.

(N.S/A.Ś)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (1)

widzwidz

1 0

Brak słów... Poprawianie statystyk, nic więcej. 22:02, 21.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone