Zamknij

Eko Budżet na półmetku. Wysegregujmy najciekawszą inwestycję w Siedlcach!

14:57, 11.07.2018 | N.S/ZUO
Skomentuj

Od stycznia tego roku w Siedlcach trwa druga edycja Eko Budżetu. Jest to projekt, który ma celu podniesienie świadomości siedlczan dot. segregacji odpadów, edukację na temat zasad i zachęcenie do selektywnej zbiórki odpadów.
Dla przypomnienia, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, samorządy w Polsce muszą do 2020 roku osiągnąć poziom recyklingu odpadów na poziomie 50%. W Siedlcach za rok 2017 wyniósł on powyżej 20%. Wiele pozostaje więc do zrobienia. W ramach Eko Budżetu 2018 powstała lista 12 inwestycji dotyczących zagospodarowania terenu w Siedlcach o wartości ponad 100 000 zł każdy. Siedlce podzielone są na 4 sektory odbioru odpadów, na każdy sektor przypadają zatem dokładnie 3 propozycje. Finalnie zostanie zrealizowana jedna inwestycja wybrana przez mieszkańców - najpierw w drodze głosowania, które trwa do końca września. Następnie poprzez aktywne działanie, jakim jest prowadzenie selektywnej zbiórki odpadów we własnych gospodarstwach domowych. Najwyższy współczynnik segregacji osiągnięty w danym sektorze za cały rok 2018 wyłoni zwycięzcę.
Co miesiąc na Facebooku Siedlce? Naturalnie! ZUO publikuje informację o wysokości współczynnika segregacji w poszczególnych sektorach, tym samym kibicując i dopingując mieszkańców.
O jakie projekty walczymy w tym roku?

 • Sektor 1
 1. Park Trampolin
 2. Wodny plac zabaw
 3. Bezpieczne przejścia dla pieszych
 • Sektor 2
 1. Siłownia oraz Plac zabaw
 2. Pumptrack
 3. Ścieżka zdrowia
 • Sektor 3
 1. Cztery stacje roweru miejskiego
 2. Ławki dla mam karmiących oraz poidełka przy placach zabaw
 3. Wymiana oświetlenia na oprawy LED
 • Sektor 4
 1. Urządzenia do Street Workout’u
 2. Pojemniki podziemne do segregacji odpadów
 3. Ścieżka rowerowa przy ulicy Plażowej

?Po sześciu miesiącach trwania tej edycji Eko Budżetu widać wyraźnie, że rywalizacja pomiędzy sektorem III i IV jest bardzo wyrównana, sektor II goni, natomiast sektor I niestety pozostaje daleko w tyle.

Każdy sektor ma jeszcze szansę za wygraną, a największą nagrodą dla wszystkich będzie nie tyle sama inwestycja, z której korzystać będą mieszkańcy, ale wiedza i zrozumienie potrzeby segregowania odpadów.

(N.S/ZUO)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone