Zamknij

"Pracujemy, aby w Siedlcach się dużo działo"- Marek Zagórski na Internetowych Rewolucjach Google

17:55, 10.07.2018 | N.S
Skomentuj

10 lipca o godzinie 14:30 w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach odbyło się szkolenie przeznaczone dla przedsiębiorców z Siedlec i regionu, w trakcie którego właściciele firm mogli dowiedzieć się, jak wykorzystać narzędzia internetowe i usprawnić funkcjonowanie swojej firmy w internecie.

Czym są Internetowe Rewolucje?
Projekt "Internetowe Rewolucje" to program zorganizowany przez Google we współpracy ze Związkiem Przedsiębiorców i Pracodawców. Głównym celem programu jest podniesienie poziomu umiejętności cyfrowych i wsparcie przedsiębiorców w wykorzystaniu możliwości, jakie daje internet w prowadzeniu działalności gospodarczej, rozwoju firmy i eksporcie. W ramach projektu działa 30 doradców, którzy od 2015 roku odwiedzili co trzecie miasto w Polsce.

- W ubiegłym roku w projekcie wzięło udział ponad 16 tysięcy przedsiębiorców, ponad 3000 odbyło indywidualne konsultacje z doradcami. - informują organizatorzy projektu. - ze szkoleń internetowych, dostępnych od listopada 2015, skorzystało do tej pory 100 tysięcy osób.

Szkolenie w Siedlcach odbyło się 10 lipca w Miejskim Ośrodku Kultury. Rozpoczęło się uroczystym otwarciem z udziałem gościa specjalnego- Marka Zagórskiego, który od kwietnia 2018 roku jest ministrem cyfryzacji.

- Od jakiegoś czasu intensywnie pracujemy, aby w Siedlcach się dużo działo, jeśli chodzi o cyfryzację. Między innymi testujemy w Siedlcach, tak naprawdę jako w pierwszym mieście w Polsce, legitymację studencką i legitymację szkolną. - mówi minister podczas oficjalnego otwarcia szkolenia. - Mam nadzieję, że w innych projektach też się uda. Bardzo się cieszę z tej inicjatywy. Jest ważna, bo polscy przedsiębiorcy bardzo chętnie korzystają z internetu do użytku prywatnego, natomiast już mniej chętnie wykorzystują narzędzia sieciowe do tego żeby rozwijać swój własny biznes.

Po otwarciu goście uczestniczyli w otwartym szkoleniu "Internetowy niezbędnik przedsiębiorcy, czyli narzędzia, które przydadzą się Twojej firmie", podczas którego zgłębiali wiedzę na temat tego, jak bardziej efektywnie używać narzędzi internetowych. Przedsiębiorcy mogli również wziąć udział w indywidualnych konsultacjach. Doradcy Internetowych Rewolucji z chęcią pomogli w określeniu celów oraz potrzeb danej firmy, a następnie ustalili plan działania w internecie.

(N.S)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone