Zamknij

Czy siedlczanie czują się bezpiecznie? Debata z udziałem mieszkańców i policji

13:17, 13.06.2018 | N.S/KMP Siedlce
Skomentuj

Wczoraj odbyła się debata ewaluacyjna dotycząca stanu bezpieczeństwa mieszkańców, w odniesieniu do zachowań społecznie uciążliwych, przestępstw i wykroczeń. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach spotkali się z mieszkańcami miasta i gminy w sali konferencyjnej Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli przy ul. Asłanowicza 2 w Siedlcach.
Udział w spotkaniu wzięli Komendant Miejski Policji w Siedlcach podinsp. Andrzej Dziewulski; przedstawiciele służb, urzędów i instytucji, które na co dzień współpracują z policją; studenci Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, a także mieszkańcy i policjanci KMP Siedlce. Debatę rozpoczął Komendant Miejski Policji w Siedlcach, omawiając stan bezpieczeństwa na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach oraz działania podejmowane przez policjantów. Przedstawił wskazówki co do funkcjonalności i korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Uczestników spotkania zapoznano także z aplikacją „Moja Komenda”. Omówiono działania w ramach kampanii społecznej  „Widzę – Rozmawiam – Reaguję” o zagrożeniach czyhających na współczesną młodzież, a także program „Czytam - Wiem – Jestem bezpieczny” realizowany wspólnie z Biblioteką Miejską w Siedlcach w formie zajęć edukacyjnych dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. Podczas tych zajęć najmłodsi dowiadują się jakie niebezpieczeństwa mogą im zagrażać i jak temu zapobiegać.
Zasadniczą część debaty stanowiła dyskusja uczestników z obecnymi gośćmi. Na podstawie przeprowadzonej dyskusji można postawić tezę, że mieszkańcy naszego terenu czują się bezpiecznie. Mieszkańcy w trakcie spotkania zgłosili następujące problemy:

  • konieczność edukacji młodzieży oraz rowerzystów w zakresie prawidłowego przekraczania ulic w obrębie przejść dla pieszych,
  • prowadzenie działań w celu zlikwidowania nielegalnych składowisk śmieci oraz odpadów gromadzonych na prywatnych działkach,
  • zwiększenie liczby patroli zmotoryzowanych na terenie miasta i gminy Siedlce.

Debatę podsumował Komendant Miejski Policji w Siedlcach podinsp. Andrzej Dziewulski, podkreślając, że wszelkie sugestie mieszkańców co do poprawy stanu bezpieczeństwa są bardzo ważnym sygnałem dla policji, który znajdzie odzwierciedlenie w zakresie planowania działań. Wszyscy uczestnicy debaty zostali zaproszeni na kolejne spotkanie z funkcjonariuszami KMP Siedlce.

(fot. KMP Siedlce)

(N.S/KMP Siedlce)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone