Zamknij

Rada Miasta zgodziła się na sprzedaż działek miejskich

11:57, 12.06.2018 | N.S/JiC
Skomentuj

Rada Miasta na posiedzeniu 11 czerwca zgodziła się na sprzedaż działek miejskich przy Składowej (po tzw. hali wachlarzowej PKP) i przy ul. Warszawskiej. Prezydent Wojciech Kudelski niezwłoczny tryb procedowania sprzedaży wszystkich działek, uzasadnił realizacją założeń budżetowych miasta na 2018 rok.
Radni podjęli uchwałę w sprawie sprzedaży w drodze przetargu nieograniczonego 2 niezabudowanych nieruchomości, stanowiących własność miasta, położonych przy ul. Składowej o powierzchni 0,7643 ha i drugiej o powierzchni 0,0031 ha. Są to działki, na których funkcjonowała kolejowa hala tzw. wachlarzowa; położone są one obok powstającej obecnie obwodnicy i Centrum Przesiadkowym.
Podobnie uczyniono z niezabudowaną nieruchomością miasta położoną przy ul. Warszawskiej, o powierzchni 1,6409 ha (działka za Topazem). W przypadku tej działki prezydent Wojciech Kudelski prosił radnych o głosowanie ze świadomością, że działka ta zmieni niedługo swoje przeznaczenie. W starym planie zagospodarowania przestrzennego teren ten był przeznaczony na działalność rekreacyjną, a w nowej jego wersji będzie tu mogła funkcjonować działalność usługowo-handlowa. Z szesnastu obecnych na sali radnych, czternastu głosowało "za".
Podjęto też uchwałę w sprawie wniesienia przez miasto aportu i objęcia dodatkowych udziałów w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Siedlcach.
Podjęcie uchwały wynika z korekty informacji dot. sieci kanalizacji deszczowej w ul. Hłasko, w której w planie inwestycyjnym przedsiębiorstwa błędnie podano długość budowanej sieci: 172 mb, a nie 1234,00 mb. W części dotyczącej kanalizacji deszczowej dodano informację o istnieniu separatorów w ul. Borówkowej i ul. Romanówka.

(N.S/JiC)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone