Zamknij

W Siedlcach będzie dowództwo? Wiele na to wskazuje

12:30, 14.05.2018 | N.S/www.siedlce.pl
Skomentuj

12 maja w Krzesku (gm. Zbuczyn) gościli ministrowie: Obrony Narodowej- Mariusz Błaszczak i Energii- Krzysztof Tchórzewski. Jak podaje w mediach społecznościowych minister Krzysztof Tchórzewski, dobrą informacją dla naszego regionu i miasta jest złożona przez ministra Błaszczaka zapowiedź, że wszystko wskazuje na to, że miejscem stacjonowania dowództwa nowo tworzonej Dywizji Operacyjnej Wojska Polskiego będą Siedlce.
Najprawdopodobniej w Siedlcach stacjonowałoby dowództwo dywizji piechoty zmechanizowanej oraz dodatkowo jeszcze jakaś jednostka wojskowa. Pretekstem do spotkania z mieszkańcami było bezpośrednie poinformowanie o zamierzeniach rządu RP, a w szczególnie o tzw. "Piątce Morawieckiego"- nowych planach i zamierzeniach w najbliższym czasie. Składają się na nie inwestycje w edukację i rodzinę, czyli 300 zł. na wyprawki szkolne dla dzieci, program "Dostepność +" czyli wydatkowanie 20 mld zł. na wsparcie dla seniorów i osób niepełnosprawnych, wsparcie dla przedsiębiorców- czyli obniżenie podatku CIT i składki ZUS dla małych rodzinnych firm.
Dla obecnych na spotkaniu w Krzesku dobrą informacja są też deklaracje Rządu o dalszym rozwoju infrastruktury. Rząd Morawieckiego zamierza przeznaczyć 5 mld złotych na drogi lokalne, które nigdy nie mogły doczekać się remontów.
W spotkaniu w Krzesku wziął udział również Prezydent Siedlec Wojciech Kudelski.

(fot. www.siedlce.pl)

(N.S/www.siedlce.pl)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone