Zamknij
REKLAMA

Gwiazdy rozjaśniają święta potrzebującym dzieciom

15:06, 04.12.2018 | N.S
Skomentuj

Samotność, lęk, odrzucenie, przemoc to rzeczywistość tysięcy opuszczonych i osieroconych dzieci w Polsce. Trudne doświadczenia kładą się cieniem nie tylko na ich codziennym życiu, ale również na świętach. Te jasne, rodzinne, pełne miłości i ciepła dla wielu z nich pozostają tylko marzeniem. Przypominają o tym gwiazdy wspierające nową kampanię SOS Wiosek Dziecięcych. W akcji prowadzonej pod hasłem „Rozjaśnij Dzieciom Święta” wspólnym głosem apelują o świąteczną pomoc dla potrzebujących maluchów.
W Polsce ponad 73 tys. dzieci pozbawionych jest opieki rodzicielskiej, a jak wynika z najnowszych danych Eurostatu (statystyki za rok 2017), ponad milion nadal jest zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. To z myślą o nich powstała nowa kampania świąteczna Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce, które od niemal 35 lat zapewnia opiekę dla porzuconych i osieroconych dzieci oraz dla tych z rodzin w kryzysie. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ich trudną sytuację i pomoc w spełnieniu ich marzeń o pięknych, rodzinnych Świętach Bożego Narodzenia.

- Choć dla większości z nas święta to najpiękniejsze chwile w roku, pamiętajmy, że właśnie wtedy maluchy pozbawione opieki rodziców najboleśniej odczuwają samotność i brak domowego ciepła . Wierzymy, że z pomocą naszych darczyńców możemy rozjaśnić ten czas i podarować im świąteczną radość. – mówi Barbara Rajkowska, Dyrektor Krajowa Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

W tym roku apel o pomoc dla dzieci zabrzmi wyjątkowo głośno, bo zostanie wzmocniony przez zaprzyjaźnione z organizacją gwiazdy. Do wzięcia udziału w kampanii zaproszone zostały Ambasadorki SOS: Natalia Kukulska, Anna Dereszowska, a także Wojciech Mecwaldowski, Zygmunt Chajzer oraz siatkarz Andrzej Wrona. To oni, w wyjątkowym spocie świątecznym wzięli na siebie trud opisania tego co czują i z czym muszą się mierzyć potrzebujące dzieci i pomogą nam rozjaśnić ich Święta.

- Tym razem to my, dorośli wysyłamy świąteczny apel w imieniu maluchów. Mówimy wyraźnie o ich trudnej rzeczywistości, bo tylko my, dorośli możemy ją zmienić. Wspólnymi siłami możemy sprawić, by opuszczone, potrzebujące naszej pomocy dzieci miały szansę poznać magię jasnych, rodzinnych świąt. – komentuje akcję aktorka Anna Dereszowska.

Do wspólnej pomocy można przyłączyć się, przekazując darowiznę na rzecz podopiecznych SOS Wiosek Dziecięcych na nr konta: 07 1240 6247 1111 0000 4975 0683 lub na stronie www.dziecisos.org. Każda wpłata pomoże Stowarzyszeniu zorganizować rodzinną Gwiazdkę dla dzieci, które do tej pory tylko o niej marzyły.
Także w Siedlcach i okolicach Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce pomaga potrzebującym dzieciom. Prowadzi zastępcze Rodziny SOS w SOS Wiosce Dziecięcej, a także Młodzieżową Wspólnotę Mieszkaniową SOS, gdzie młodzież z Rodzin SOS przygotowuje się do samodzielnego życia. Jednak „SOS”, to nie tylko Wioski Dziecięce. Od siedmiu lat w okolicach Siedlec działa także profilaktyczny Program Umacniania Rodziny: „SOS Rodzinie”, to program dla rodzin w trudnej sytuacji życiowej, lub przeżywających różnego rodzaju problemy. W ramach programu działają świetlice dla dzieci w gminach: Domanice, Skórzec oraz Olszyc Szlachecki, gdzie dzieci mogą zjeść ciepły posiłek, odrobić lekcje rozwijać swoje pasje i zainteresowania, a także porozmawiać o swoich troskach z pedagogami i psychologiem. Także rodzice mogą tu liczyć na wsparcie specjalistów oraz pomoc w rozwiązaniu życiowych problemów. Praca z pedagogami, psychologiem czy pracownikami socjalnymi pozwala im stać się lepszymi rodzicami, znaleźć w sobie siłę by umocnić swoją rodzinę, by na zawsze pozostała razem.
Pod opieką siedleckiego „SOS Rodzinie” jest obecnie 300 dzieci. W SOS Wiosce Dziecięcej i w Młodzieżowej Wspólnocie Mieszkaniowej SOS w Siedlcach mieszka 74 dzieci i młodzieży.

Artykuł sponsorowany.

(N.S)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (1)

św. Mikołaj św. Mikołaj

0 0

Na Mikołaja z pewnością się podzielę i datek przekażę na konto. 23:44, 04.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone