Zamknij

Caritas: Zebrali ponad 6 ton żywności

14:55, 05.10.2018 | N.S/BP Caritas Diecezji Siedleckiej
Skomentuj

Sukcesem zakończyła się ogólnopolska zbiórka żywności ph.: „Kromka Chleba dla sąsiada” przeprowadzona 21 i 22 września we wszystkich sklepach Biedronka na terenie diecezji siedleckiej. Akcja, w którą włączyło się 584 wolontariuszy, miała na celu wsparcie osób starszych w przeżywaniu codzienności. Zebrano 6335 kg żywności.

- Bardzo dziękuję wolontariuszom za ich poświęcony czas w tej akcji - mówi Monika Rybaczewska, Diecezjalny koordynator ds. wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej. - To dzięki nim wydaliśmy już 422 paczki ludziom samotnym, starszym i potrzebującym. Ta akcja uwrażliwia na potrzeby drugiego człowieka, pokazuje, że można czuć się samotnym, nawet mieszkając w bloku na osiedlach - dodaje M. Rybaczewska.

Wolontariusze z 13 Szkolnych Kół Caritas, 9 Parafialnych Zespołów Caritas oraz dwóch Centrów Wolontariatu (w Białej Podlaskiej i w Siedlcach) przygotowywali się do niej od 2 tygodni. W przekazywanych paczkach znajdują się produkty z dłuższym terminem żywności m.in.: cukier, ryż, makaron, mąka.
Caritas Diecezji Siedleckiej bardzo dziękuje wszystkim zaangażowanym w tę akcję: kierownikom sklepów „Biedronka”, opiekunom SKC oraz liderom PZC za sprawnie przeprowadzoną akcję. Największe podziękowania organizacja kieruje do osób, które wrzucały do koszyków produkty.

- To dzięki wam mamy jak pomóc tym, którzy są w potrzebie. – podkreśla M. Rybaczewska.
 

(N.S/BP Caritas Diecezji Siedleckiej)

Komentarze (2)

WOWWOW

0 0

Wydaje się to dosyć mocną i wysoką liczbą. Wierzę że z czasem jak nasze Siedlce się rozwiną liczba ta będzie jeszcze większa. Myślę że jak będzie już po wyborach i uda się wygrać Panu Orzełowskiemu na stanowisko wójta to będzie jeszcze lepiej 20:50, 15.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Sukces Sukces

0 0

Jak dla mnie to bardzo dobra wiadomość że udało się aż tyle tego zebrać. Ja trzymam kciuki w przyszłości za coś takiego a także że będzie takich akcji więcej w Siedlcach. Wierzę że w gminie jak Pan Orzełowski będzie też nie zabraknie takich akcji 17:18, 18.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone