Zamknij

Kolejne spotkanie z cyklu VITOexTrEAM

12:40, 14.09.2018 | N.S/A.G
Skomentuj

Opowieść będzie o dzikich, nietkniętych przez człowieka miejscach, gdzie przyroda rządzi niepodzielnie, gdzie trudno oprzeć się wrażeniu, że tak właśnie wygląda raj. Największym z takich rejonów jest Antarktyka. Wobec majestatu jej lodowych gór, ufności jej dzikich mieszkańców i czystości jej dziewiczych śniegów, nie możemy nie czuć się jak wyjątkowo uprzywilejowani goście.
Mikołaj Golachowski – biolog, podróżnik, doktor nauk przyrodniczych, który na mroźnych końcach świata pracuje od 2002 roku, początkowo jako naukowiec zatrudniony w Zakładzie Biologii Antarktyki PAN (był na 4 Polskich Wyprawach Antarktycznych, w tym dwukrotnie zimował na
Polskiej Stacji Arctowski, raz jako Kierownik 32 PWA), zaś od 11 lat pracuje również jako przewodnik turystyczny w Patagonii i Antarktyce (Falklandy - Georgia Poludniowa - Szetlandy Południowe - Półwysep Antarktyczny), a także w Arktyce (od Ziemi Franciszka Józefa po Arktykę kanadyjska), pływając na statkach i wykładając o morskiej faunie. Od jedenastu lat poznaje również Arktykę, sześć razy dotarł nawet na Biegun Północny.
Wstęp jak zwykle bezpłatny.
Spotkania odbędą się:
27 września o 18 w auli Instytutu Biologii UPH przy ul. Prusa 12 w Siedlcach,
28 września o 18 w ŁDK przy ul. Piłsudskiego 4 w Łosicach.
 

(N.S/A.G)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone