Zamknij

Uruchomiono mapę żłobków i klubów dziecięcych

12:37, 10.08.2018 | N.S/siedlce.pl
Skomentuj

25 lipca Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchomiło na Portalu Informacyjno-Usługowym Emp@tia mapę żłobków i klubów dziecięcych. To narzędzie służące rodzicom dzieci w wieku do lat 3 do wyszukiwania najbliższych żłobków i klubów dziecięcych.
Na mapie (adres mapy), oprócz wskazania miejsca prowadzenia żłobka lub klubu dziecięcego, pokazywane są również inne dane wyszukanej instytucji: dane kontaktowe żłobka/klubu dziecięcego, godziny otwarcia, wysokość opłat, informacje o udzielanych zniżkach, informacja, czy żłobek/klub dziecięcy jest dostosowany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych lub wymagających szczególnej opieki, liczba miejsc oraz liczba zapisanych dzieci.
Informacja o mapie żłobków i klubów dziecięcych jest przekazywana rodzicom w urzędach gmin/miast, w urzędach stanu cywilnego, na przykład: przy załatwianiu spraw urzędowych związanych z narodzinami dziecka, w ośrodkach pomocy społecznej, na stronach internetowych gmin i miast. Informacja ta nie tylko ułatwia znalezienie instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, ale również zwiększa czujność rodziców na żłobki i kluby dziecięce działające nielegalnie– bez wpisu do rejestru żłobków i klubów dziecięcych. W rejestrze znajdują się dane nie tylko dot. żłobków i klubów dziecięcych, ale również dot. dziennych opiekunów. Rejestr zawiera dane dot. m.in. wysokości opłat za pobyt i wyżywienie, godziny otwarcia, dane kontaktowe podmiotu zatrudniającego.

(N.S/siedlce.pl)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone