Zamknij

Zasnął za kierownicą i uderzył w przydrożne drzewo

12:56, 07.08.2018 | N.S/E.B
Skomentuj

Siedleccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło dzisiejszej nocy (07.08) około godziny 2:40 w miejscowości Chromna na drodze krajowej nr 2. Poszkodowany został 35-letni obywatel Rosji. Przeprowadzone badanie wykazało, iż kierowca pojazdu był trzeźwy.
Około godziny 2:40 dyżurny siedleckiej komendy przyjął zgłoszenie, iż na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Chromna doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu ciężarowego marki Ford Transit. Jak wynika z ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia policjantów, kierujący pojazdem 30-letni mężczyzna, prawdopodobnie zasnął za kierownicą, zjechał na pobocze a następnie uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia, 35-letni pasażer Forda z ciężkimi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.
Pamiętajmy, że zmęczenie tak samo jak nadmierna prędkość, wymuszanie pierwszeństwa czy jazda po spożyciu alkoholu jest kolejną przyczyną wypadków na drodze. Największe prawdopodobieństwo zaśnięcia występuje między północą a 6 rano, a największy spadek koncentracji nadchodzi około godziny 4. Niezwykle istotnym jest, aby w czasie podróży robić sobie przerwy na krótką drzemkę, napój zawierający kofeinę czy spacer. Te proste sposoby pomogą nam zachować uwagę i koncentrację podczas dalszej jazdy.

(N.S/E.B)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone