Zamknij

Kandydaci PiS na wójtów i burmistrzów w powiecie węgrowskim

16:20, 03.08.2018 | A.K
REKLAMA
Skomentuj

Znamy już nazwiska wszystkich kandydatów Prawa i Sprawiedliwości startujących na urzędy wójtów i burmistrzów w powiecie węgrowskim. Oto one.

Oficjalna prezentacja kandydatów miała miejsce w piątek, 3 sierpnia, podczas konferencji prasowej w biurze senatorskim wicemarszałek Marii Koc.

Kandydatem partii Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Węgrowa jest Zofia Paczóska, prezes Stowarzyszenia Edukacyjnego Ziemi Węgrowskiej, wykładowca na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie, a także ekspert do oceny środków z FIO i ASOS w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

W przypadku Łochowa o stanowisko burmistrza powalczy ponownie obecny włodarz miasta i gminy Łochów Robert Gołaszewski (funkcję tą pełni od lutego 2016 roku). W gminie Stoczek PiS postanowiło postawić na Arkadiusza Kłosa, obecnego radnego gminy Stoczek. O posadę wójta gminy Sadowne starała się będzie Anna Kaszuba, pracownica Urzędu Miejskiego, gdzie prowadzi biuro burmistrza Łochowa. W gminie Miedzna partia rządząca postawiła na Tadeusza Tomasza Okulusa, prezesa Zarządu Spółdzielni Handlowo-Produkcyjnej „Rolnik” w Węgrowie i obecnego radnego gminy Miedzna. W Wierzbnie PiS poparł Emila Wąsowskiego, obecnie radnego i przewodniczącego Rady Gminy Wierzbno. Z kolei Mirosław Nykiel, nauczyciel religii w Grębkowie i ceniony społecznik – to kandydat na stanowisko wójta gminy Grębków.  W gminie Liw bez zmian. Wójt Bogusław Szymański ponownie będzie zabiegał o piastujący od 19 lat urząd. Z kolei o posadę wójta gminy Korytnica powalczy Adam Kowalczyk, pracownik KRUS w placówce terenowej w Węgrowie i radny Rady Gminy Korytnica.

(A.K)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone