Zamknij

Środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego za 7,5 kg narkotyków

14:13, 03.08.2018 | N.S/KMP Siedlce
Skomentuj

Siedleccy policjanci zabezpieczyli niemal 7,5 kg narkotyków oraz znaczne ilości niezidentyfikowanej substancji, która może posłużyć do produkcji środków odurzających. Na wniosek prokuratury, decyzją sądu wobec dwóch mężczyzn został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z siedleckiej komendy od jakiegoś czasu pracowali nad sprawą handlu środkami odurzającymi na terenie miasta. Z ich ustaleń wynikało, iż dwóch mężczyzn posiada znaczne ilości tych substancji. Kryminalni weszli pod ustalone adresy. Nie mylili się. Podczas przeszukania mieszkania 27-latka znaleźli woreczki z 3,8 kg suszu konopi indyjskich, prawie 3 kg mefedronu, ponad 100 gramów amfetaminy i znaczne ilości niezidentyfikowanej substancji. Ta trafiła już do badań, do policyjnego laboratorium kryminalistycznego. Natomiast w drugim mieszkaniu, osiemnastolatka, policjanci znaleźli ponad 370 gramów amfetaminy.
Mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Wobec nich został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, posiadanie znacznej ilości narkotyków podlega karze do 10 lat pozbawienia wolności.
Redakcja zwróciła się do Prokuratury Rejonowej w Siedlcach z zapytaniem, dlaczego jako środek zapobiegawczy zastosowano jedynie dozór policji, a nie areszt, tak jak wnioskowała policja. Otrzymaliśmy odpowiedź, że spowodowane jest to brakiem wystarczających przesłanek.

(N.S/KMP Siedlce)

Komentarze (1)

CzytelnikCzytelnik

1 0

To jakaś kpina z prawa.7,5kg narkotyków, policja rozpracowuje przestępców, zatrzymuje i wnioskuję o areszt, a prokurator i sędzia daje dozór. A oni od jutra dalej będą działać w branży i się śmiać. Czy potrzebna jest w Siedlcach tragedia jak ostatnio w Łodzi, żeby prokurator z sędzią się ocknął? 14:56, 03.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone