Zamknij

Warsztat Terapii Zajęciowej w Kisielanach zaprasza niepełnosprawnych

17:34, 13.07.2018 | N.S/ bp caritas
Skomentuj

Bezpłatna rehabilitacja społeczna i zawodowa, ciekawe zajęcia, miła atmosfera– na to mogą liczyć osoby niepełnosprawne w Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztacie Terapii Zajęciowej zlokalizowanym w Kisielanach Żmichach.
Placówka informuje o możliwości przyjęcia dodatkowych uczestników. Warsztat Terapii Zajęciowej w Kisielanach powstał 29 grudnia 2014 r. w części administracyjnej Domu Dziecka- „Domu na Zielonym Wzgórzu”. Jest miejscem pobytu dziennego (od poniedziałku do piątku) dla 30 osób niepełnosprawnych z terenu Powiatu Siedleckiego. Zajęcia terapeutyczne odbywają się w 6 pracowniach: gospodarstwa domowego, multimedialnej, krawiecko-hafciarskiej, rękodzieła artystycznego, ogrodniczo-florystycznej i gospodarczo-technicznej.

– Nasi uczestnicy biorą udział w różnych imprezach integracyjnych: sportowych, kulturalnych i terapeutycznych. Zwiedzają ciekawe miejsca, poznają interesujących ludzi i zdobywają przyjaciół – mówi Urszula Pietrasik, kierownik CDS WTZ w Kisielanach.

W placówce niepełnosprawni zdobywają umiejętności niezbędne do podjęcia zatrudnienia, rozwijają się ku niezależnemu i samodzielnemu życiu, uczą zaradności życiowej. Jest to miejsce, w którym czują się potrzebni i dowartościowani.
Zgłaszać można się osobiście i telefonicznie po 16 sierpnia. Kontakt: Kisielany Żmichy 52 (budynek Domu Dziecka), 08-124 Mokobody, tel. 606-699-941, e-mail: wtzkisielany@caritas.pl, kierownik placówki: Urszula Pietrasik tel. 514-580-282.
 

(N.S/ bp caritas)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone