Zamknij
REKLAMA

Pary małżeńskie świętowały Złote Gody

16.37, 23.11.2022 KL Aktualizacja: 16.37, 23.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Dwadzieścia par małżeńskich z gminy Repki świętowało jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. 

Rocznica 50-lecia pożycia małżeńskiego to doniosła chwila, która budzi wzruszenie, uznanie i szacunek nie tylko najbliższej rodziny, ale także nas wszystkich. W społeczności obok ludzi młodych, czynnych zawodowo, chcemy dostrzegać również seniorów, a wśród nich, szczególnie tych, którzy swoją postawą życiową przyczynili się do trwałości małżeństwa i rodziny.

Uroczystość w Repkach rozpoczęto mszą św. w intencji jubilatów w kościele pw. NMPNP. Podczas mszy św. koncelebrowanej przez ks. kan. Tomasza Szmurło i ks. Roberta Nowaszewskiego pary małżeńskie odnowiły przyrzeczenie. Po nabożeństwie uroczystość kontynuowano w środowiskowej hali sportowo-rekreacyjnej. Jubilatów, ich rodziny i przybyłych gości, w imieniu organizatorów uroczystości, powitała dyrektor GOK Ewa Czarkowska. 

- Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie”. Zapewne te słowa, pisarza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, można odnieść do czcigodnych jubilatów - powiedziała dyrektor otwierając uroczystość.

Wójt gminy Apolonia Stasiuk pogratulowała jubilatom wspólnie przeżytych 50 lat małżeństwa. Wyraziła wdzięczność i uznanie za ofiarny, codzienny trud, za siłę w pokonywaniu przeciwności losu, za wspieranie się wzajemnie w konsekwentnej realizacji małżeńskiej przysięgi, za odpowiedzialność i poświęcenie się w wychowaniu dzieci dla dobra rodziny. Podkreśliła, że wspólne życie rodzinne jest powodem do dumy, a także wzorem i przykładem godności, lojalności i wierności - wartości, które stanowią fundament życia rodzinnego. 

- Pomyślności, przede wszystkim dobrego zdrowia, pociechy z dzieci i wnuków, szacunku i wszelkiej życzliwości – życzyła wójt.

Po odczytaniu, przez przewodniczącego rady gminy Adama Czarnockiego, listu gratulacyjnego od Prezydenta RP skierowanego do małżonków nastąpiła chwila dekoracji medalami nadanymi przez Prezydenta za długoletnie pożycie małżeńskie. 

Aktu dekoracji par małżeńskich dokonali wójt gminy i przewodniczący rady Adam Czarnocki. Przed wręczeniem medali kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Monika Sulawiak krótko prezentowała każdą parę małżeńską.

W imieniu małżonków Antoni Adamczuk, podziękował organizatorom uroczystości, za zaproszenie, za pamięć i składane życzenia oraz zorganizowanie pełnego serdeczności spotkania. 

Wspaniałą uroczystość uświetnił koncert zespołu „Gang Marcela”.  Na koniec wzniesiono lampką szampana toast za zdrowie, a przy świątecznym torcie wspominano piękne i nieco trudniejsze lata wspólnego życia.

Medalami uhonorowano: Krystynę i Antoniego Adamczuków, Barbarę i Dariusza Bartosiaków, Jolantę i Bogdana Bielarskich, Genowefę i Stanisława Biernackich, Lucynę i Zdzisława Czarnockich, Halinę i Kazimierza Kazimierczuków, Mariannę i Jana Kosieradzkich, Annę i Grzegorza Nasiłowskich, Aleksandrę i Franciszka Pietranik, Stanisławę i Edwarda Połok,  Teresę i Mieczysława Połog, Halinę i Józefa Pióro, Krystynę i Henryka Przeździeckich, Zofię i Józefa Rogowiec, Zenobię i Jana Szadkowskich, Barbarę i Sławomira Trębickich, Anastazje i Jerzego Wyrozębskich, Stanisławę i Henryka Wyszomirskich, Krystynę i Henryka Zalewskich, Annę i Czesława Żurawskich. 


 

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%