Zamknij

czwartek, 24.01, godz. 18.00

Siedlce, Łosice

Bilety: Wstęp wolny

Long Walk to reportersko-przygodowa opowieść o wyprawie śladami bohaterów legendarnej książki "Długi marsz" Sławomira Rawicza. Autor opisał w niej brawurową ucieczkę z syberyjskiego łagru i wielomiesięczną, bohaterską wędrówkę w pogoni za wolnością przez Syberię, pustynię Gobi, Tybet, aż do Indii.
Tomasz Grzywaczewski wraz z dwoma kolegami, m. in. Bartkiem Malinowskim - zainspirowany tą historią - dotarł do jej domniemanego prawdziwego bohatera Witolda Glińskiego a następnie wyruszył w podróż przez bezdroża Azji. Podróżnicy spływali rzeką Leną, pieszo wędrowali wzdłuż brzegów Jeziora Bajkał, konno pokonywali stepy Mongolii, rowerami przemierzyli Pustynię Gobi, Płaskowyż Tybetański i Himalaje.
- Pragnęliśmy przywrócić pamięć o tej niezwykłej historii, a także oddać hołd wszystkim Polakom zesłanym na "nieludzką ziemię" - mówi Tomek.
Spotkania odbędą się: w czwartek, 24 stycznia, o godzinie 18 w auli Instytutu Biologii UPH (ul. Prusa 12) w Siedlcach, oraz w piątek, 25 stycznia, o godzinie 18 w Łosickim Domu Kultury (ul. Piłsudskiego 4) w Łosicach.
Szczegóły dostępne są na facebooku https://www.facebook.com/vitoextream/
Prelekcję zakończy film "Długi marsz 70 lat później".

 


środa20 lutego

czwartek21 lutego

sobota23 lutego

niedziela24 lutego

poniedziałek25 lutego

niedziela3 marca

piątek8 marca

niedziela10 marca

czwartek14 marca

poniedziałek25 marca

środa27 marca

czwartek4 kwietnia
© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone