Zamknij

czwartek, 24.01, godz. 18.00

Siedlce, Łosice

Bilety: Wstęp wolny

Long Walk to reportersko-przygodowa opowieść o wyprawie śladami bohaterów legendarnej książki "Długi marsz" Sławomira Rawicza. Autor opisał w niej brawurową ucieczkę z syberyjskiego łagru i wielomiesięczną, bohaterską wędrówkę w pogoni za wolnością przez Syberię, pustynię Gobi, Tybet, aż do Indii.
Tomasz Grzywaczewski wraz z dwoma kolegami, m. in. Bartkiem Malinowskim - zainspirowany tą historią - dotarł do jej domniemanego prawdziwego bohatera Witolda Glińskiego a następnie wyruszył w podróż przez bezdroża Azji. Podróżnicy spływali rzeką Leną, pieszo wędrowali wzdłuż brzegów Jeziora Bajkał, konno pokonywali stepy Mongolii, rowerami przemierzyli Pustynię Gobi, Płaskowyż Tybetański i Himalaje.
- Pragnęliśmy przywrócić pamięć o tej niezwykłej historii, a także oddać hołd wszystkim Polakom zesłanym na "nieludzką ziemię" - mówi Tomek.
Spotkania odbędą się: w czwartek, 24 stycznia, o godzinie 18 w auli Instytutu Biologii UPH (ul. Prusa 12) w Siedlcach, oraz w piątek, 25 stycznia, o godzinie 18 w Łosickim Domu Kultury (ul. Piłsudskiego 4) w Łosicach.
Szczegóły dostępne są na facebooku https://www.facebook.com/vitoextream/
Prelekcję zakończy film "Długi marsz 70 lat później".

 

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone