Zamknij

Festyn Archeologiczny w Mrozach

17.42, 03.10.2022 SK
Skomentuj
REKLAMA

Gminne Centrum Kultury w Mrozach zaprasza na III Festyn archeologiczny w Mrozach ,,Kierunek Grodzisko!", który odbędzie się na placu przy przystanku tramwaju konnego w Mrozach w dniach 6-9 października 2022 r.

6 i 7 października będzie dniem zamkniętym na pokazy dla szkół z gminy Mrozy oraz laureatów konkursu plastycznego na makietę ,,Grodzisko z Grodziska". 8 i 9 października obozowisko historyczne ze stoiskami rekonstruktorów oraz stoiska handlowe z rękodziełem i wyżywieniem będą dostępne dla wszystkich gości i zwiedzających.

8 października (godz.10.00-20.00) - na stanowiskach rekonstrukcyjnych odbędą się pokazy poruszające tematykę ognia i jego wykorzystania we wczesnym średniowieczu (szczegółowy plan na plakacie), ponadto warsztaty tkackie, pisania piórem, tańca dawnego, spotkania śpiewacze, biżuteria z gliny, mały archeolog w akcji, tor saperski. O godz. 14.30 rozpoczną się przesłuchania finałowe konkursu muzyki wczesnośredniowiecznej ,,Muzyka z Grodziska", a o 18.00 spektakl plenerowy ,,Zdrada Mazowsza" (III część sagi opowiadającej historię ekspansji Piastów na tereny Mazowsza). O 18.30 przyjdzie zaś czas na  występy laureatów konkursu muzyki dawnej i koncert zespołu Javaryna połączony z pokazem dawnego tańca.

9 października - w godz.10.00-12.00 organizatorzy zapraszają na warsztaty pisania piórem oraz rodzinne gry i zabawy plebejskie, a o godz.12.00 na turniej walk pokazowych, po którym nastąpi rozdanie nagród o godz.13.30. Festyn został dofinansowany przez Fundację PGNiG w programie ,,Rozgrzewamy polskie serca".

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%