Zamknij

Ta wystawa przypomina kobietom o ich sile

21.34, 26.09.2022 SK
Skomentuj
REKLAMA

Od 4 do października można oglądać wystawę Mazowsze w spódnicy.

Wystawa prezentuje sylwetki wybranych kobiet, które w szczególny sposób zapisały się na kartach historii Mazowsza dzięki swoim niezwykłym, często pionierskim osiągnięciom w różnych dziedzinach kultury, sztuki, nauki, sportu, polityki i działalności społecznej. Wizerunki bohaterek przedstawiono w postaci lalek artystycznych wykonanych w różnych technikach plastycznych przez 15 cenionych artystek. Ekspozycja stanowi upamiętnienie wybitnych kobiet, mających odwagę wyprzedzić swoją epokę, by czynić świat piękniejszym i lepszym.

Wystawa przygotowana przez Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek w Warszawie będzie obecnie eksponowana w przestrzeniach Gminnego Centrum Kultury im. Heleny Wielobyckiej w Mrozach, mieszczącym się przy ul. Adama Mickiewicza 22 w Mrozach. Ekspozycję można oglądać indywidualnie a także w grupach zorganizowanych, dla których zespół pracowników GCK przygotował specjalne zadania edukacyjne i artystyczne, związane z tematyką wystawy czasowej. Wstęp bezpłatny.

Wystawa lalek artystycznych MAZOWSZE W SPÓDNICY to wydarzenie tworzone od początku z wielkim sercem i entuzjazmem przez niezwykłe kobiety, i opowiadające o absolutnie niezwykłych bohaterkach, których dokonania są mniej lub bardziej znane szerszej publiczności. Wystawa doskonale wpisuje się w trend „odkrywania” zasłużonych kobiet dla historii i przywracania im miejsca w świecie nauki, sztuki i rozwoju społeczeństwa.

Wystawa jest objęta honorowym patronatem przez Marszałka Województwa Mazowieckiego.

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%