Zamknij

Ekologiczny piknik w Siedlcach

21.02, 07.09.2022 SK
Skomentuj
REKLAMA

10 września na terenie Agencji Rozwoju Miasta Siedlce odbędzie się ekologiczny piknik miejski.

Na uczestników czekać będą ekologiczne warsztaty, konkursy o tematyce eko oraz degustacja miodów i pszczelich produktów. Zaskoczeniem z pewnością okażą się łaziki marsjańskie z recyklingu elektrycznych śmieci oraz wystawa w nurcie trash art. Impreza potrwa od 10.00 do 15.00.

Opowieść (nie tylko) o ulu
Wrzesień to czas powrotu do szkół, ale również okres rozpoczynającej się jesieni. Piknik ma wprowadzić mieszkańców Siedlec w radosny, jesienny klimat, połączony z troską o środowisko. - Chcemy pokazywać praktyczny wymiar recyklingu, a w tym przypadku także niezwykle słodki. W
ramach warsztatów uczestnicy będą mieli okazję przymierzyć strój pszczelarski, sprawdzić jak działa podkurzacz oraz przekonać się co łączy bęben od pralki z ulem – mówi Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko. Na miłośników gier i quizów czeka również konkurs Eko Milionerzy. Dlaczego czerwony pojemnik jest czerwony? Jakie substancje niebezpieczne znajdują się w bateriach? Czym jest czarna masa? Organizatorzy mają nadzieję, że żadne koło ratunkowe nie będzie potrzebne.

Lasy w szkle i kosmos!
Wśród długiej listy atrakcji należy zwrócić uwagę na warsztaty artystyczne w nurcie sztuki ze śmieci. Pod czujnym okiem ekspertów siedlczanie będą mogli wykonać własny ogród w szkle z elementów pochodzących z recyklingu elektrycznych śmieci. Stworzone w ramach zajęć lasy w szkle każdy będzie mógł zabrać ze sobą. Z bliska będzie można również zobaczyć łaziki marsjańskie wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu elektrośmieci. W ramach wydarzenia odbędą się ekologiczne konkursy z nagrodami.

Siedlecki Eko Piknik jest organizowany wspólnie przez Miasto Siedlce, Fundację Odzyskaj Środowisko oraz organizację AURAEKO.

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%