Zamknij

Global Volunteers z wizytą w Mokobodach

18:05, 05.08.2022 | SK
Skomentuj
REKLAMA

5 sierpnia dobiegł końca pobyt grupy Global Volunteers w Gminnym Ośrodku Kultury w Mokobodach - amerykańscy nauczyciele podczas letnich spotkań integracyjnych uczyli polskie dzieci oraz dzieci z Ukrainy języka angielskiego. 

Barbara Soszyńska, p.o. dyrektora GOK opowiada o akcji: - W dniach 1-5 sierpnia w GOK Mokobody odbywały się letnie spotkania integracyjne dla dzieci polskich, ukraińskich i nauczycieli z organizacji Global Volunteers. Dojeżdżającym z Niwisk dzieciom zapewniliśmy transport. Podczas spotkań najmłodsi doskonalili znajomość języka angielskiego w formie warsztatowej. To nie wszystko, zapewniliśmy dzieciom różnorodne atrakcje, w tym zabawy na świeżym powietrzu, zabawy w GOK, wycieczki - na przykład do Warszawy do Centrum Nauki Kopernik, planetarium. Zwiedzaliśmy także stołeczną starówkę. Zajęcia są bardzo ciekawe, a dzieci zachwycone pracownikami organizacji, którzy wkładają w to całe serce i z oddaniem zajmują się dziećmi, tworząc im optymalne warunki do pracy i zabawy. Dochodzą do nas informacje, że dzieciom trudno uwierzyć, że ten dobry czas tak szybko minął. Jesteśmy wdzięczni Global Volunteers i Dorocie Wierzbickiej, która jest koordynatorką całej akcji. Bardzo się cieszymy, że przystąpiliśmy do tej inicjatywy, to zapewnienie czasu wolnego dzieciom, które spędzają wakacje blisko domu. Cieszymy się również, że spędzają z nami czas dzieci z Ukrainy. Ich mamy często pracują, a wówczas dzieci nie zostają same sobie. Radość i uśmiech dzieci są najlepszą nagrodą dla organizatorów, dla Global Volunteers, dla pani Doroty. Dziękujemy.

W akcji bierze udział 30 dzieci, 16 z Polski i 14 z Ukrainy. Nauczyciele z organizacji podzielili uczestników na grupy i poziomy na podstawie rozmów z dziećmi i własnych doświadczeń. W każdej grupie jest trener oraz tłumacze ukraińscy i angielscy. Komunikacja jest prosta, a bariera językowa została zniesiona. 

Wakacje w Mokobodach można spędzić naprawdę aktywnie. GOK przygotował szereg atrakcji dla dzieci i seniorów. - Realizujemy dwa projekty z fundacją Le Natiga przypisane seniorom: ,,Aktywny senior" i ,,Barwne życie seniora". Ponadto dzieci mają zajęcia typu taniec, zumba, bardzo aktywnie spędzają czas. Kolejną atrakcją jest teatr Forma, który przyjedzie ze spektaklem profilaktycznym. Pojawią się postacie z bajek, a dzieci usłyszą  o zagrożeniach w cyberprzestrzeni. - dodaje Barbara Soszyńska.

fot. GOK Mokobody

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%