Zamknij

Porywajacy thriller "Burza" od Wydawnictwa Prószyński i S-ka

13:22, 13.01.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

"Burza" to porywający thriller autorstwa Zuzanny Gajewskiej, pełen mrocznych, skrywanych przez długie lata tajemnic

Właścicielka zakładu pogrzebowego postanawia na własną rękę wykryć sprawcę zbrodni.

Młynary to malowniczo położone, malutkie miasteczko w pobliżu Elbląga. Życie płynie tu spokojnie i bez większych zawirowań aż do tego dnia, gdy nad okolicą przetacza się potężna nawałnica. W wypadku autokarowym ginie kilkanaście osób. Jest jeszcze jedna ofiara, lecz jej sprawa w obliczu zbiorowej tragedii schodzi na dalszy plan w priorytetach działań policji. Jej ciało zostaje znalezione podczas burzy nieopodal dawnego młyna.

Marzena Tolak była blogerką i niedawno wraz z rodziną zamieszkała w budynku nieczynnego już browaru. Kobieta najwyraźniej padła ofiarą zabójstwa. Jej ciało, ze względu na brak miejsca w elbląskim prosektorium, trafia do zakładu pogrzebowego Eweliny Zawadzkiej, samotnej matki wychowującej czteroletnią Karolinę. Zawadzka znała ofiarę, spotykała ją, a tamtego feralnego popołudnia opiekowała się nawet jej córeczką. Teraz, gdy śledztwo w sprawie śmierci Marzeny nie posuwa się naprzód, przypomina sobie te wszystkie dziwne, niepokojące sytuacje, których była świadkiem. Postanawia odnaleźć mordercę na własną rękę...

"Burza" to wciągający thriller z misternie skonstruowaną, kryminalną intrygą. Prawdę przysłaniają skrywane latami tajemnice, a najgroźniejszym przeciwnikiem bohaterki jest upływający czas. Sprawia to, że czytając tę powieść, żyjemy w ciągłym napięciu. Z niecierpliwością przerzucamy kolejne strony, by dowiedzieć się, co teraz będzie i nie zauważamy nawet, że coraz trudniej przychodzi nam oderwać się od lektury. Ale przecież o to właśnie chodzi, czyż nie?

O autorce

Zuzanna Gajewska jest dziennikarką i socjolożką, ale to bynajmniej nie wszystko. Pisze i zajmuje się promocją czytelnictwa. Prowadzi bloga i kanały w mediach społecznościowych poświęcone kulturze, a książkom w szczególności. Mieszka na co dzień w Gdańsku, jednak spory kawałek swojego serca zostawiła w Młynarach, które są właśnie miejscem akcji jej debiutanckiej powieści.

"Burza" ukazuje się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%