Zamknij

Uśmiech Świata w Siedlcach

14:13, 16.10.2021 | SK
Skomentuj
REKLAMA

Prezydent Miasta Siedlce i Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach zapraszają do obejrzenia wystawy plenerowej pt. „Uśmiech Świata" autorstwa Elżbiety Dzikowskiej.

Od 15 października do 4 listopada na parkanie Parku Miejskiego Aleksandria w Siedlcach będzie można obejrzeć znaną i popularną wystawę, która odwiedziła już wiele miast w Polsce, a także ukazała się w postaci serii znaczków pocztowych.

Wystawa prezentuje najpiękniejsze uśmiechy świata sfotografowane na różnych kontynentach przez cenioną podróżniczkę Elżbietę Dzikowską, znaną m.in. z legendarnego programu „Pieprz i Wanilia" zrealizowanego dla TVP wraz z Tonym Halikiem.

Sztuka fotograficzna znanej podróżniczki skłania do przemyśleń nad wieloma problemami, które nurtują świat, nad wielokulturowością naszego globu, jego różnorodnością, szacunkiem dla innych od nas ludzi.

Ryszard Kapuściński we wstępie do albumu Elżbiety Dzikowskiej „Uśmiech Świata" pisał: Razem z autorką podróżujemy przez kraje i kontynenty, konstatując z radością, że jedną z cech łączących ludzi wszystkich ras i kultur jest zdolność do uśmiechania się, zdolność, którą posiadamy wszyscy niezależnie od tego, jaki mamy kolor skóry, jakim mówimy językiem, jaką wyznajemy religię.

Uśmiech zbliża i jednoczy ludzi, czyni nas piękniejszymi, młodszymi, życzliwszymi, optymistyczniej nastawionymi do świata. Uśmiech ułatwia życie, jest najlepszym terapeutą i dostępnym dla każdego językiem międzynarodowym.

Spotkanie z fotografią w tak pozytywny sposób ukazującą świat, niosącą, oprócz walorów artystycznych ważne przesłanie uwrażliwienia społeczeństwa na sprawy różnorodności kulturowej, tolerancji i pokoju, będzie niezapomnianym wydarzeniem w życiu mieszkańców miasta Siedlce w trudnych czasach panującej pandemii, niepokoju i ograniczeń.

Już 27 października Miejska Biblioteka Publiczna zorganizuje bezpłatne spotkanie autorskie z Elżbietą Dzikowską. Szczegółowe informacje będą dostępne na stronie www.mbp.siedlce.pl oraz na profilu Facebook Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach. 

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%