Zamknij

Warsztaty z fundacją Aktywny człowiek

11:17, 02.08.2021 | SK
Skomentuj
REKLAMA

W świetlicach gminy Siedlce zajęcia prowadzi fundacja Aktywny Człowiek we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Siedlcach z siedzibą w Chodowie.

Zadanie zostało sfinansowane ze środków Budżetu Województwa Mazowieckiego. Tytuły spotkań to „Profilaktyka przez sztukę” oraz „W krainie sztuki i zabawy”. Projekt jest przeznaczony dla dzieci w wieku szkolnym do 18 roku życia. Realizacja projektu będzie polegała na przeprowadzeniu dwóch bloków tematycznych. 

Jednym z nich jest blok kreatywny, czyli między innymi malowanie ceramiki i porcelany, a także tkanin, ponadto decoupage. Przewidziano również warsztaty florystyczne. Celem spotkań kreatywnych będzie stworzenie warunków do relaksu, odpoczynku, nabierania nowych umiejętności oraz sił do przezwyciężania wewnętrznych problemów. Zadanie będzie miało na celu pobudzenie w uczestnikach kreatywności i wyzwolenie procesu twórczego. Za realizację działania odpowiedzialny będzie instruktor zajęć artystycznych.

Blok edukacyjno-profilaktyczny pozwoli uczestnikom zapoznać się z takimi zagadnieniami jak budowanie własnej wartości, przyczyny i konsekwencje uzależnień, rozwój umiejętności psychologicznych i społecznych, motywacja a realizacja oraz życie bez nałogów.
Poprzez realizację bloku edukacyjno-profilaktycznego zostaną zrealizowane następujące cele: pokazanie degradujących skutków spożywania
substancji psychoaktywnych, ukazanie konsekwencji zdrowotnych takich zachowań (np. zaburzenia lękowe i depresyjne, zmiany hormonalne). Uczestnicy otrzymają wiedzę jak unikać sytuacji ryzykownych. Poznają również korzyści płynące z relaksu, uprawiania sportu, aktywności artystycznej. Położony zostanie nacisk na sferę emocji i sferę duchowności. Uczestnicy podczas warsztatów grupowych będą m.in. korzystać z gier terapeutycznych.

Współorganizatorami warsztatów są Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach z/s w Chodowie oraz fundacja Aktywny Człowiek.

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%