Zamknij

Teatralny projekt Mazowieckiego Instytutu Kultury

23:30, 21.10.2020 | SK
Skomentuj
REKLAMA

Podglądamy - zwiedzamy - rozmawiamy - wyjaśniamy - to zamysł Pojęciownika teatralnego - nowego internetowego projektu Mazowieckiego Instytutu Kultury i Teatru Mazowieckiego adresowanego do młodych miłośników teatru.

Pojęciownik teatralny to cykl krótkich filmów, prezentujących teatralne hasła w ciekawy i przystępny sposób. Premiera filmów w każdy wtorek o godz. 18:00 na Facebooku i na kanale You Tube Mazowieckiego Instytutu Kultury.

Miłośnicy teatru doskonale wiedzą ile przyjemności i satysfakcji może dać dobry spektakl. Teatralni twórcy przenoszą publiczność do zupełnie innej rzeczywistości. Niektórzy nazywają to magią teatru. Ale mało kto w trakcie przedstawienia zastanawia się ile wysiłku, pracy i ludzkiej pomysłowości musiano włożyć w to, by spektakl teatralny powstał i aby mógł się odbył. Siedząc na widowni nie widzimy i nie podejrzewamy nawet jaki ruch panuje tuż za kulisami, jak precyzyjna musi być komunikacja i współpraca wszystkich ludzi, którzy są odpowiedzialni za realizację przedstawienia.

Tę skomplikowaną rzeczywistość opisuje wiele pojęć, które dla młodych odbiorców sztuki teatru mogą być trudne. Bo czy mały widz wie co to jest choreografia lub sztankiet, kiedy jest antrakt, czemu służy charakteryzacja i jak się ją wykonuje, czym zajmują się inspicjent, akustyk czy garderobiany, kto to jest klakier czy dramaturg? Poznanie tych ludzi i pojęć może być początkiem wspaniałej przygody i służyć lepszemu poznaniu fascynującego świata teatru.

Właśnie temu służy Pojęciownik teatralny – nowy internetowy cykl Mazowieckiego Instytutu Kultury i działającego w jego strukturach Teatru Mazowieckiego

Twórcy Pojęciownika planują przejść przez wszystkie litery alfabetu, aby stworzyć młodym teatromanom przystępne i ciekawe kompendium wiedzy o sztuce teatralnej. Tytuły czterech pierwszych filmów to: Antrakt (20 października), Akustyk (27 października), Charakteryzacja (3 listopada), Choreografia (10 listopada).

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA