Zamknij

Koncertowe dożynki w Mordach

18:59, 07.09.2020 | SK
Skomentuj
REKLAMA

6 września odbyły się Dożynki Gminno-Parafialne w Gminie Mordy pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta i Gminy.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą sprawowaną przez proboszcza ks. Karola Klewka w kościele parafialnym pw. św. Michała Archanioła.
W uroczystym orszaku tradycyjnie ustawili się Gospodarze Dożynek, którymi w tym roku byli Dorota i Krzysztof Pawluk z Wólki Soseńskiej, Burmistrz Miasta i Gminy Mordy Jan Ługowski z Radnymi, delegacje z poszczególnych miejscowości z wieńcami i koszami, Koło Gospodyń Wiejskich z Mordów, Zespół Ludowy Podlasianki, Dzieci z sekcji działających przy Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach, V Podlaska Drużyna Harcerska „Ciekawi Świata” z druhną Małgorzatą Pawłowską.

Po eucharystii uczestnicy zgromadzili się na rynku w centrum Mordów. Jako pierwsi głos zabrali Burmistrz Miasta i Gminy Mordy wraz z Dyrektorem Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, którzy przywitali wszystkich zebranych.

Część artystyczna rozpoczęła się słowami „Na dzisiejsze koncerty dożynkowe tysiące dróg prowadzi, witajcie kochani i bądźcie nam tu radzi. Oj będziemy tu śpiewać i będziemy tańcować. I oczy i serce chcemy wam uradować” .

Jako pierwsza na scenie wystąpiła grupa muzyczna „Folk Lacki” ze Stoku Lackiego z gminy Siedlce. Zespół powstał w 2018 r., wykonuje utwory ludowe głównie z Mazowsza i Podlasia. Zaprezentowany repertuar i stroje artystów doskonale wpisały się w tematykę wydarzenia. Drugim zespołem występującym był Kryters. Członkowie zespołu mówią o sobie, że grają wszystko i na wszystkim. Muzycy skocznymi utworami porwali uczestników do wspólnej zabawy i śpiewu.

Koncerty Dożynkowe, które zorganizował Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach realizowane były w ramach projektu Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury „Kultura w sieci” pod nazwą „Kultura przez szklany ekran”. Oba koncerty transmitowane były on-line.

fot. MGOK Mordy

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA