Zamknij

Łuków rozbrzmiewa muzyką organową i kameralną

22:00, 04.08.2020 | SK
Skomentuj
REKLAMA

Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na trzeci koncert w ramach VIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej, który odbędzie się w niedzielę 9 sierpnia o godz. 19:00 w Kościele NMP Matki Kościoła w Łukowie.

Wystąpią: Grupa Wokalna Servi Domini Cantores (Bydgoszcz/Katowice/Tuchów) - o. Rafał Kobyliński jezuita - tenor, ks. Paweł Sobierajski - baryton i o. Tomasz Jarosz redemptorysta - bas-baryton oraz Mateusz Rzewuski (Łuków/Warszawa) - organy. Wstęp wolny.

Grupa Wokalna Servi Domini Cantores (Śpiewający Słudzy Pańscy) została założona przez księży, absolwentów wydziałów wokalno-aktorskich polskich akademii muzycznych. Należą do niej: o. Rafał Kobyliński - tenor (jezuita; Bydgoszcz), ks. Zdzisław Madej - tenor (Wrocław), ks. Paweł Sobierajski - tenor (Katowice), o. Tomasz Jarosz - baryton (redemptorysta; Tuchów) i ks. Robert Kaczorowski - bas-baryton (Gdańsk). Istniejąca od roku 2004 grupa wokalna wykonuje szeroki repertuar: pieśni sakralne i arie oratoryjno-kantatowe różnych kompozytorów oraz arie operowe i pieśni ze światowego repertuaru. Członkowie Grupy prowadzą na co dzień ożywioną działalność duszpasterską, ewangelizacyjną, naukowo-dydaktyczną i artystyczną. Współpracują z wybitnymi pianistami, organistami i dyrygentami, występując na festiwalach i koncertach w kraju i poza jego granicami.

O. Rafał Kobyliński, tenor, jezuita, doktor wokalistyki. Edukację muzyczną rozpoczął na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie prof. Jana Kunerta. Po trzech latach studiów podjął decyzję o wstąpieniu do zakonu Jezuitów. Aktualnie prowadzi zajęcia wokalne ze studentami Papieskiego Wydziału Teologicznego Collegium Bobolanum w Warszawie.

Ks. Paweł Sobierajski, tenor, doktor nauk pedagogiczno-teologicznych i doktor hab. wokalistyki. Jest laureatem międzynarodowych konkursów wokalnych w Karlowych Varach (Czechy) i Trnawie (Słowacja). Jest profesorem Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Katowicach, wykładowcą śpiewu solowego, pedagogiki oraz komunikacji interpersonalnej. Jest założycielem Grupy Wokalnej Servi Domini Cantores, organizatorem Muzycznego Forum Młodych oraz Międzynarodowego Konkursu Solowej Wokalistyki Sakralnej Ars et Gloria. Jest opiekunem Duszpasterstwa Środowisk Twórczych Diecezji Sosnowieckiej.

O. Tomasz Jarosz, baryton, redemptorysta, doktor wokalistyki. Jest wykładowcą muzyki kościelnej w WSD Redemptorystów w Tuchowie.

Mateusz Rzewuski urodził się w 1991 roku w Łukowie. Ukończył cztery wyższe uczelnie muzyczne. Stopień doktora sztuki muzycznych w dziedzinie artystycznej - instrumentalistyka, uzyskał w 2018 roku w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Koncertował w ramach międzynarodowych festiwali na czterech kontynentach. Mateusz Rzewuski jest również laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów organowych. Od 2013 roku zajmuje się również animacją kultury. Mateusz Rzewuski jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym międzynarodowych festiwali muzyki organowej i kameralnej w Łukowie, Białej Podlaskiej, Włodawie oraz na Pradze Południe w Warszawie.

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA