Zamknij

Konkurs dla seniorów z gminy Zbuczyn

06:30, 30.06.2020 | SK
Skomentuj
REKLAMA

Gminny Ośrodek Kultury w Zbuczynie zaprasza Seniorów do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-literackim pt. „Lato w literaturze”.

Zadaniem konkursowym jest stworzenie pracy plastycznej inspirowanej podanym przez organizatorów fragmentem „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej:
,,Równinę przerzynały drogi białe i trochę zieleniejące od z rzadka porastającej je trawy; ku nim, niby strumienie ku rzekom, przybiegały z pól miedze, całe błękitne od bławatków, żółte od kamioły, różowe od dzięcieliny i smółek. Z obu stron każdej drogi szerokim pasem bielały bujne rumianki i wyższe od nich kwiaty marchewnika, słały się w trawach fioletowe rohule, żółtymi gwiazdkami świeciły brodawniki i kurze ślepoty, liliowe skabiozy polne wylewały ze swych stulistnych koron miodowe wonie, chwiały się całe lasy słabej i delikatnej mietlicy, kosmate kwiaty babki stały na swych wysokich łodygach rumianością i zawadiacką postawą stwierdzając nadaną im nazwę kozaków. Za tymi pasami roślinności dzikiej cicho w cichej pogodzie stało morze roślin uprawnych. Żyto i pszenica miały kłosy jeszcze zielone, lecz już osypane drżącymi rożkami, których
obfitość wróżyła urodzaj; niższe znacznie od nich, rumianym kwiatem gęsto usiane, słały się na szerokich przestrzeniach liściaste puchy koniczyny; puchem też, zda się, ale drobniejszym, delikatniejszym, z zielonością tak łagodną, że oko pieściła, młody len pokrywał gdzieniegdzie kilka zagonów, a żółta jaskrawość kwitnącego rzepaku wesołymi rzekami przepływała po łanach niskich jeszcze owsów i jęczmion.”

Uczestnicy konkursu mają dowolność w formie i technice prac, mogą namalować obraz, wykonać grafikę, witraż czy haft, a nawet kompozycję
kwiatową. GOK Zbuczyn chce pobudzać kreatywność Seniorów.

Konkurs skierowany jest do osób powyżej 60 roku życia z terenu gminy Zbuczyn i Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zbuczynie.

Termin zgłaszania prac: 4 września 2020 r. do GOK Zbuczyn, ul. Jana Pawła II 3, 08-106 Zbuczyn. Wszelkich informacji dotyczących konkursu udziela Joanna Handzel – koordynator UTW w Zbuczynie, telefon kontaktowy: 500 799 675. Patronat honorowy nad konkursem objął Wójt Gminy Zbuczyn – Tomasz Hapunowicz.
Szczegółowe informacje o konkursie na stronie: www.gokzbuczyn.pl

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA