Zamknij

IV edycja Letniego Festiwalu pod muralem

18:00, 25.06.2020 | SK
Skomentuj
REKLAMA

CKiS zaprasza na IV edycję Letniego Festiwalu pod muralem.

W tym roku przygotowano dla słuchaczy pięć koncertów, podczas których wystąpią: Anna Maria Adamiak i Robert Kulas w operetce "Od Straussa do Ordonki", zespół Apple Pie, Aga Skup i przyjaciele, Sijan oraz Kardamon. Pierwszy koncert już 3 lipca.

3 lipca, godz. 21:00, plac CKiS pod muralem
Od Straussa do Ordonki

Wyjątkowa gala, muzyczna podróż przez style - od operetki – najpiękniejsze arie z operetek, Lehara, Kalmana, Offenbacha, ogniste czardasze, musicalu – niezapomniane i kochane przez publiczność piosenki  m.in. z „West Side Story”, „Cats”, „Evita”, „My fair lady”, „ Skrzypek na dachu”, „Człowiek z La Manchy” przez piosenki retro – z rep. Ordonówny, Mankiewiczówny, Poli Negri, Eugeniusza Bodo czy Mieczysława Fogga.
Występują: Anna Maria Adamiak, Robert Kulas.

10 lipca, godz. 21:00, plac CKiS pod muralem
Apple Pie

Pięciu dżentelmenów o zawadiackiej naturze i bezkompromisowym podejściu do muzyki. W swojej twórczości łączą z pozoru przeciwstawne gatunki. Jazgot gitarowy przeplatają popowymi melodiami, by za chwilę wejść w elektroniczny trans, skonfrontowany z brzmieniem gitary akustycznej. Wszystko to podane w post-rockowym sosie.
Występują: Paweł Skolimowski (wokal, gitara), Daniel Narożnik (gitara, wokal), Przemysław Pałdyna (bas, wokal), Robert Protasewicz (perkusja), Dominik Skorupski (elektronika).

17 lipca, godz. 21:00, plac CKiS pod muralem
Aga Skup i przyjaciele
Agata Skup i przyjaciele to grupa przyjaciół, których połączyło wspólne zamiłowanie do muzyki. Grają razem od kilku lat repertuar z pogranicza bluesa i rocka. Znani są doskonale siedleckiej publiczności.
Skład: Agnieszka Skup - wokal, Michał Skup - gitara, Piotr Franczuk - gitara, Jacek Zdanowski - bas, Grzegorz Baran - perkusja.

24 lipca, godz. 21:00, plac CKiS pod muralem
Sijan

Sijan to trio, którego główną osią brzmieniową jest nowoczesny elektryczny jazz. Niemniej jednak, w ich utworach słychać inspiracje popem, funky czy latino. Istniejący od 2017 roku zespół może pochwalić się kontraktem podpisanym z kanałem muzycznym JazzTV, gdzie ich wideoklipy prezentowane są wśród utworów czołówki polskich wykonawców jazzowych. Na koncertach często do wspólnego występu zapraszają olsztyńskiego muzyka Roberta Bielaka, którego skrzypce dodają wyjątkowego kolorytu kompozycjom Sijan.
Skład zespołu: Marek Jakubiak - gitara, Jacek Siemieniuk - gitara basowa/piano, Wojtek Andrzejuk - bębny, gościnnie: Robert Bielak - skrzypce

31 lipca, godz. 21:00, plac CKiS pod muralem
Kardamon

Kardamon to zespół muzyczny pochodzący z Siedlec, wykonujący różne gatunki muzyczne - rock, blues, funky oraz pop.Grupa założona w 2018 roku przez wokalistkę Karinę Mazurczak oraz gitarzystę Daniela Popka. Postanowili stworzyć zespół, który miał powstać z miłości do muzyki, nie opierać się na jednym gatunku muzycznym tylko iść za głosem serca i emocji. Stworzyli piosenki rockowe z „pazurem”, wolne, nostalgiczne ballady, utwory bluesowe oraz funky.
Członkowie zespołu: Karina Mazurczak - wokal/autorka tekstów, Daniel Popek - gitary/kompozytor, Przemysław Pałdyna - gitara basowa, Kacper Lechicki - gitara akustyczna, Robert Protasewicz - perkusja.

Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny. W trosce o bezpieczeństwo Widzów koncerty odbędą się zgodnie z aktualnymi wytycznymi Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA