Zamknij

Pierwszy od marca koncert otwarty dla publiczności

06:30, 23.06.2020 SK
Skomentuj

22 czerwca w ramach projektu „Daj się złapać w sieć kultury” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci” MOK będzie nagrywać koncert "Piosenka nie tylko francuska" w wykonaniu Justyny Bacz z zespołem pod kierownictwem Mariusza Dubrawskiego. 

Koncert ten stanowi specjalnie przygotowaną kompozycję utworów pochodzących z dotychczas nagranych na płytach programów Justyny Bacz. Tę podróż przez twórczość artystki rozpoczną piosenki z polsko-francuskiego programu „Tête-à- tête”, zabrzmią utwory Mistrza Georgesa Brassensa z programu „Brassens mon amour”, a także z autorsko-poetyckiej płyty „Empatik”. Miłośnicy klasyki francuskiej piosenki będą mieli okazję zanucić wspólnie kilka znanych przebojów z krążka „Francuska. Chanson française” oraz najnowszego albumu „Femmes, czyli kobiety”. Nie zabraknie również piosenek z programu „Dalida. Pieśń miłości”, jako hommage dla tej ikony piosenki francuskiej i światowej.

Piosenki francuskie w interpretacji Justyny Bacz, zaśpiewane w oryginalnych wersjach językowych oraz polskich, autorskich przekładach, przeplatać się będą z utworami do wierszy Agnieszki Osieckiej, Anny Piwkowskiej, a także do tekstów własnych. Ten francusko-polski dialog dopełni piosenka włoska, kolejna fascynacja Justyny Bacz.

Artystce towarzyszy zespół pod kierownictwem Mariusza Dubrawskiego w składzie:
Mariusz Dubrawski – piano, aranżacje,
Maciej Kopczyński – gitary,
Wojciech Ruciński – gitara basowa,
Grzegorz Poliszak – perkusja.

Justyna Bacz – piosenkarka, lingwistka, tłumaczka, pedagog, autorka przekładów oraz tekstów piosenek, a także muzyki. Jest laureatką szeregu nagród na festiwalach piosenki, m.in. w Paryżu na Festiwalu „Dni Georgesa Brassensa” („Journées Georges Brassens”), na Europejskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Châteauroux we Francji, Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie, Przeglądzie Piosenek G. Brassensa w Poznaniu, Festiwalu Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. W lutym 2018 r. za promowanie kultury francuskiej w Polsce została odznaczona Kawalerskim Orderem Sztuki i Literatury nadawanym przez Ministerstwo Kultury Republiki Francuskiej. Otrzymała Grand Prix francuskiego stowarzyszenia „Les Amis de Georges” za kobiecą interpretację utworów Georgesa Brassensa dla zagranicznych wykonawczyń. Była nominowana do osobowości roku „Polski Times” 2020.

Mariusz Dubrawski – pianista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, kierownik muzyczny, absolwent klasy fortepianu Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, wieloletni wykładowca tej uczelni. Laureat m.in. nagrody w Konkursie Pianistów Muzyki Rozrywkowej w 2006 r. Prowadzi aktywną działalność artystyczną w tym koncertową. Jest autorem muzyki teatralnej, oratoryjnej, i rozrywkowej. Współpracuje z czołówką polskich artystów m.in. z Ireną Santor, Stanem Borysem.

Wojciech Ruciński – basista, kontrabasista, muzyk sesyjny i koncertujący. Jego zainteresowania muzyczne obejmują różnorodne style muzycznych. Współpracował i współpracuje m. in. z Marylą Rodowicz, Januszem Stokłosą, Ireną Santor, Katarzyną Groniec i wieloma innymi artystami.

Grzegorz Poliszak – Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Grał m.in.: z Olgą Bończyk, Ewą Urygą oraz zespołami „The Tribe”, „Trebunie Tutki” i „Jazgot”. Współpracował bądź współpracuje z takimi artystami, jak: Halina Frąckowiak, Ryszard Rynkowski, Krzysztof Kiliański, Justyna Steczkowska, Zbigniew Wodecki, Natasza Urbańska, Edyta Górniak, Krzysztof Herdzin, Jorgos Skolias, i innymi.

Maciej Kopczyński – gitarzysta, absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Jego działalność artystyczna obejmuje udział w projektach w obszarze muzyki klasycznej, tanga, jazzowej oraz rockowej. Zajmuje się również kompozycją i produkcją muzyczną we własnych projektach związanych z muzyką elektroniczną. W 2019 r. wydał autorską płytę pt. „Stellargraf Ghost”. Obecnie występuje na scenie Teatru Rampa oraz Teatru Dramatycznego.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Telefoniczna rezerwacja miejsc pod nr tel. 25 794 31 23 22 i 23 czerwca w godz. 10:00-14:00.

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%