Zamknij
REKLAMA

Półmetek ferii za nami

21:40, 16.02.2020 | SK
REKLAMA
Skomentuj

Pierwszy tydzień ferii już za nami. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach przygotował dla dzieci z regionu wiele atrakcji. Na każdy dzień zaplanowano nowe wyzwania.

Pierwszy dzień rozpoczął się zabawami integracyjnymi i ruchowymi, które pozwoliły wszystkim uczestnikom poznać się nawzajem. Drugi dzień poświęcony był grom planszowym, karcianym, puzzlom, jak również zajęciom sportowym. Trzeciego dnia uczestnicy, oprócz zabaw animacyjnych, obejrzeli przedstawienie w wykonaniu Studia Teatralnego Krak Art. pt. „Zimowe przygody Kubusia”. Aktorzy zaprezentowali spektakl interaktywny, w którym dzieci z widowni uczestniczyły aktywnie i chętnie. Jak co roku teatrzyk cieszył się dużym zainteresowaniem młodszych jak i starszych mieszkańców gminy.

Czwartkowe spotkanie bogate było w niespodzianki, a wszystko za sprawą strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Mordach, którzy zaprezentowali wóz strażacki ze sprzętem, opowiadając przy tym w bardzo ciekawy sposób o swojej pracy. Dzieci,poza teorią, mogły w praktyce poznać tajniki pracy strażaka. Na koniec spotkania strażacy ochotnicy zaprosili wszystkie dzieci na pieczenie kiełbasek przy ognisku. Zaprezentowali także pokaz gaszenia ognia. Każdy z uczestników, a szczególnie chłopcy, mogli spełnić swoje marzenie i samodzielnie pod okiem strażaków trzymać wąż strażacki i gasić ogień.

Półmetek ferii uczczono bardzo głośno i tanecznie na „Balu przebierańców”, na który przybyło wiele ciekawych postaci z bajek i nie tylko, m.in. Elza, Spider-Man, wróżki i czarownice, Dinozaury, Ratownicy Medyczni i wiele innych. W rytmie najlepszych hitów tanecznych dzieci bawiły się świetnie. Miłym akcentem imprezy tanecznej były odwiedziny pani Marzeny Tymińskiej, która w bardzo rytmiczny sposób przeprowadziła z dziećmi animacje taneczno-ruchowe, które na parkiet przyciągnęły zarówno dzieci, jak i rodziców.

Kolejny tydzień zapowiada się również bardzo ciekawie. Tym razem planowane są wyjazdy do Siedlec i odwiedziny: Sali Edukacyjnej „Ognik”, Katolickiego Radia Podlasie oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach. Zaplanowane jest także zwiedzanie lokalnych urzędów, warsztaty manualne i kulinarne. 

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone