Zamknij
REKLAMA

Ferie ze sztuką w MOK

12:00, 15.02.2020 | SK
REKLAMA
Skomentuj

SZTUKAferie, czyli XV Zimowe Warsztaty Nie Tylko Artystyczne to zajęcia z różnych dziedzin sztuki, które MOK zaadresował do dzieci i młodzieży pozostających podczas ferii zimowych w mieście.

Warsztaty były nie tylko sposobem na dobrą zabawę, ale przede wszystkim możliwością kreatywnego i twórczego rozwoju. Aktywna forma zajęć umożliwiła rozwój zainteresowań i talentów, które niejednokrotnie zostają w trakcie SZTUKAferii odkryte. Praca pod kierunkiem doświadczonych instruktorów i artystów często owocuje ciekawymi pracami młodych adeptów sztuki. Podczas zajęć uczestnicy mieli okazję m.in. poznać różne możliwości aparatu i fotografii. Dowiedzieli się, jak robić zdjęcia oraz poznali historię tej dziedziny. Zajęcia taneczne nastawione były głównie na dobrą zabawę i miłe spędzenie czasu. Osoby początkujące poznały podstawowe elementy stylów, a zaawansowanym przyniosły one wiele nowych pomysłów i inspiracji do własnego tańca.

W programie zajęć wokalnych znalazły się m.in. nowoczesna forma pracy głosem przy użyciu profesjonalnego sprzętu muzycznego. Uczestnicy SZTUKAferii brali również udział w zajęciach umożliwiających rozpoczęcie nauki gry na gitarze oraz w warsztatach plastycznych połączonych z poznawaniem nowych technik i materiałów plastycznych. Wszystkie osoby zajmujące się poezją i słowem pisanym mogły skorzystać z warsztatów literackich oraz z warsztatów recytatorskich.

Pierwszy dzień ferii ze sztuką upłynął dzieciom na warsztatach recytatorskich "Ze słowem za pan brat". Prowadziła je Halina Tunkiewicz w sali widowiskowej "Podlasie". Ponadto, Maciej Turkowski młodych melomanów uczył sztuki grania na instrumentach w trakcie zajęć "ABC gitary akustyczne - podstawy nauki gry na gitarze i śpiewu". Tego dnia młodzież mogła skorzystać z zajęć literackich dla młodzieży i dorosłych poprowadzonych przez Barbarę Maksymiuk i Krzysztofa Tomaszewskiego. 

Następnego dnia Edyta Wójcik poprowadziła zajęcia umuzykalniające i podstawy emisji głosu dla dzieci w wieku 7-13 lat i młodzieży w wieku 14-18 lat. Zajęcia taneczne zaś odbyły się pod okiem Eweliny Pracz w sali baletowej Akademii Sztuk "Piękna 7" MOK. 

W trakcie kolejnych spotkań dzieci zapoznały się ze sztuką rysowania światłem. Mogły dowiedzieć się, na czym polega sztuka fotografowania i jak dokonać prawidłowej obróbki zdjęć. W ten świat obrazów wprowadził dzieci Andrzej Ruciński. Tego dnia młodzież i dorośli ponownie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach literackich. 

Młodzi artyści zostali również zaproszeni na zimową szkołę tańca ludowego. Zajęcia poprowadziła Bożena Wojciuk w sali widowiskowej "Podlasie". 

Odbyły się również warsztaty: artystyczne grupy podstawowej Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej „Chodowiacy” im. A. Siwkiewicz, taneczne dla tancerzy Formacji Tanecznej MP Dance, muzyczne ze udziałem Studia Piosenki i Zespołu Wokalnego Sweet Angels oraz Winter Dance Factory – artystyczne warsztaty taneczne Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ i Alternatywnego Teatru Tańca LUZ (MOK, Fundacja „LUZ dla sztuki”). 

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone