Zamknij

"Błąd systemu" w DKF "Zbyszek"

22:11, 11.02.2020 | SK
REKLAMA
Skomentuj

O poszukiwaniu uwagi, miłości i wolności, a także o bezsilności pracowników socjalnych wobec indywidualnych jednostek rozmawiali widzowie, którzy zgromadzili się na projekcji filmu "Błąd systemu" zorganizowanej przez Dyskusyjny Klub Filmowy "Zbyszek" w Sokołowie Podlaskim.

"Błąd systemu" to debiut fabularny Nory Fingscheidt nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem Berlinale. Film opowiada o nieprzystosowanej społecznie i popadającej w ataki furii 9-letniej dziewczynce. Jej agresja i krzykliwość są efektem rozpaczliwej chęci powrotu do domu i do czekającej matki. Film wzrusza pomimo trudnej tematyki społeczno-psychologicznej. 

Dyskusja po seansie toczyła się wokół pytania "czym jest tytułowy błąd systemu?". Sokołowanie zastanawiali się, czy i jak da się małej Benni pomóc. Na uwagę zasłużył także talent aktorski Heleny Zengel, 11-letniej niemieckiej aktorki, o której na pewno usłyszy niebawem cały świat - jeszcze w tym roku na ekrany kin wejdzie amerykański "News of the world", w którym dziewczynka wystąpi u boku Toma Hanksa.

fot. i inf.: fb/SOK

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone