Zamknij

"Old Spice Girls" w ŁOK

16:23, 24.01.2020 | SK
REKLAMA
Skomentuj

W sali widowiskowej ŁOK z okazji Dnia Babci i Dziadka wystąpił Babski Kabaret „Old Spice Girls”. Na łukowskiej scenie w rolach głównych wystąpili: Lidia Stanisławska, Emilia Krakowska oraz Barbara Wrzesińska.

Lidia Stanisławska - znana piosenkarka i dziennikarka, współpracowała i występowała z kabaretem Pod Egidą. Emilia Krakowska - pamiętna Jagna Pacześ, żona Boryny z serialu „Chłopi”, grała na scenie Teatru TV. Barbara Wrzesińska - znana z telewizyjnych kabaretów Olgi Lipińskiej. W trakcie koncertu w Łukowskim Ośrodku Kultury usłyszeliśmy piosenki, skecze, anegdoty oraz żarty.

Śmiech przedłuża życie, zapewnia zdrowie i poprawia samopoczucie, stąd stały jego deficyt! Porcję szczerego śmiechu zapewnił spektakl kabaretowy „Old Spice Girls”, czyli Babski Kabaret. To kabaret z kobietami, dla kobiet i o kobietach, ale zapewne panowie również się nie nudzili. Program kabaretowy pełen był zabawnych monologów, dowcipów, piosenek i improwizacji. Obfitował w świetne dialogi autorstwa Marii Czubaszek, naczelnej satyryczki naszego kraju. Skecze uzupełnione zostały także o teksty Zbigniewa Korpolewskiego (autora tekstów m.in. dla Hanki Bielickiej i kabaretu „Dudek”), Krzysztofa Jaroszyńskiego (satyryka i scenarzysty piszącego m.in. dla Krystyny Sienkiewicz, Jana Kobuszewskiego) oraz Mariana Hemara (autora wierszy lirycznych, satyr, fraszek i parodii).

Dwugodzinny program był znakomitym pomysłem na spędzenie wspaniałego wieczoru. Nawiązywał do tradycji klasycznego literackiego kabaretu. Skecz i monolog przeplatany był piosenką czasem gorzką, częściej dowcipną ale zawsze można było usłyszeć dobrą puentę.
 

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone