Zamknij
REKLAMA

Koncert karnawałowy w SOK

18:00, 23.01.2020 | SK
REKLAMA
Skomentuj

W Sokołowskim Ośrodku Kultury odbył się koncert karnawałowy, na którym wystąpili lokalni artyści: orkiestra Liw Concert Band (dyr. Piotr Szczepanik), Chór Kameralny KOE (dyr. Aneta Mroczek) oraz soliści.

Swoje umiejętności solo na scenie zaprezentowali wokaliści: Nela Zawadzka, Maja Szczepanik, Marcel Wójcik oraz instrumentaliści: Mateusz Żurawski (obój) i Kamil Skorupski (saksofon). Muzycy wykonali bardzo ciekawe aranżacje znanych utworów muzyki filmowej i rozrywkowej oraz kompozycje polskich kompozytorów.

Liw Concert Band zespół o długoletnich tradycjach muzycznych. Tworzą go młodzi i ambitni muzycy z Liwa i okolic. Orkiestra ma na swoim koncie wiele sukcesów i nagród zdobytych na festiwalach, przeglądach. Głównym celem Liw Concert Band jest kształcenie muzyczne dzieci i młodzieży. Początki liwskiej orkiestry sięgają roku 1908. Jej założycielem był ksiądz Karol Leszczyński, ówczesny wikariusz liwskiej parafii, który z własnych funduszy wyposażył w instrumenty muzyczne zespół liczący 24 członków. Pierwszy publiczny występ odnotowano w sierpniu 1910 roku. Zespół istniał nieprzerwanie do 1935 aż do śmierci księdza. Orkiestra była reaktywowana kilkakrotnie, ostatni raz w 2003 roku. W roku 2007 roku z inicjatywy ówczesnego prezesa Alfreda Rowickiego postanowiono zatrudnić młodego muzyka - pianistę, absolwenta Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie - Piotra  Szczepanika. Na przestrzeni kilkunastu dziesięciu lat można zaobserwować bardzo intensywny rozwój orkiestry oparty na bogatym i ambitnym repertuarze. Obecny skład Orkiestry tworzy młodzież oraz dorośli - będący jeszcze dziećmi grającymi w poprzedniej - dawnej Orkiestrze Parafialnej.

Chór Kameralny KOE działa w Sokołowskim Ośrodku Kultury od 2016 r. Założycielem i dyrygentem jest Aneta Mroczek. Anna Mitura, instruktor emisji głosu, udziela cennych wskazówek chórzystom. Już po roku działalności chór zdobył I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Chóralnym „Carmen Fidei” w Łomży, a w 2018 roku Złoty Dyplom oraz nagrodę dla najlepszego dyrygenta na Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Mikołaja Zieleńskiego w Łowiczu.

fot.: SOK

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone