Zamknij

Korczew znany w całej Europie

23:26, 15.11.2019 | SK
Skomentuj
REKLAMA

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych otrzymała główną nagrodę i statuetkę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym EnergaCamerimage 2019 za najlepszy spot promujący fundusze europejskie. Film pt. „Pałac w Korczewie” startował w konkursie „Fundusze Europejskie w Kadrze”.

Cel przedsięwzięcia to promocja dobrych praktyk w zakresie informowania społeczeństwa o efektach i korzyściach społecznych oraz gospodarczych związanych z wykorzystaniem Funduszy Europejskich.

Formą przekazu były krótkie filmy promocyjne lub reklamowe o tematyce związanej z Funduszami Europejskimi, trwające maksymalnie 3 minuty.
Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych zgłosiła do konkursu film pt. "Pałac w Korczewie". Miejsce przedstawione w filmie jest niezwykle urokliwe, ale żebyśmy mogli podziwiać jego obecny wygląd, właściciele zabytku włożyli wiele pracy i wysiłku, a w tym pomogły im właśnie pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Uczestnicy Festiwalu poznali historię Pałacu w Korczewie, a ponad 2,5 mln zł z RPO WM 2014-2020 zostało przeznaczone na odrestaurowanie kompleksu pałacowo-parkowego. Prace polegały m.in. na odbudowie łącznika wschodniego i zbudowaniu w nim ogrodu zimowego, odtworzeniu łącznika zachodniego, adaptacji pierwszego piętra pałacu na: salę teatralną na 80 osób, foyer oraz salę norwidowską. Dodatkowo przeprowadzono renowację elewacji, remont tarasów, wyposażono oranżerię, sale wystawowe, salę teatralną oraz salę norwidowską.

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA