Zamknij

Kulturomaniak w Mrozach

10:18, 16.03.2019 | KS
REKLAMA
Skomentuj

Gminne Centrum Kultury w Mrozach już po raz trzynasty zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Artystycznej Kulturomaniak. Na wszystkich artystycznie uzdolnionych uczestników czekają cztery kategorie – plastyka, taniec, teatr i śpiew.

Celem przeglądu jest umożliwienie utalentowanym osobom z terenu Mazowsza prezentacji ich osiągnięć oraz wspieranie amatorskiej działalności kulturalnej. Od kilku lat laureat jednej z nagród w kategorii śpiew ma możliwość wystąpić na scenie razem z gwiazdą Dni Mrozów. Dotąd Kulturomaniacy śpiewali razem z Kasią Kowalską, Kobranocką, Anią Rusowicz, Elektrycznymi Gitarami, a w ubiegłym roku z Poparzonymi Kawą Trzy wystąpiła Nela Zawadzka, finalistka również The Voice Kids Poland. W tym roku na laureata Kulturomaniaka czeka zespół Kombi.

W tegorocznej edycji kategorii plastyka z okazji 5 rocznicy uzyskania przez Mrozy praw miejskich organizatorzy zapraszają do przysyłania prac, wykonanych dowolną techniką (płaską, przestrzenną), przedstawiających Mrozy za 500 lat. W kategoriach śpiew, taniec i teatr uczestnicy są proszeni w I etapie o przesłanie krótkiego nagrania video prezentującego zapowiadany występ.

Na zwycięzców i wyróżnionych czekają nagrody, a wybrani laureaci wystąpią w czasie finału, którego gwiazdą w tym roku będzie Paweł Izdebski. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 5 kwietnia, przesłuchania odbędą się w dniach 13-17 maja, a finał 26 maja. Szczegóły podane są na stronie www.kulturalnemrozy.pl.

Przegląd został dofinansowany z budżetu powiatu mińskiego, który w tym roku obchodzi 20-lecie istnienia, patronat honorowy objęli Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i Burmistrz Mrozów Dariusz Jaszczuk.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone