Zamknij

Pokaz najnowszego filmu Darii Galant w Domu Gdańskim

10:15, 01.03.2019 | KS
REKLAMA
Skomentuj

Zapraszamy na spotkanie z Darią Galant i pokaz jej najnowszego filmu "W jasnym niebie przebywam" 7 marca o godz. 17:00 w Domu Gdańskim.

Informacje o autorce i filmie:

Daria Galant - polska powieściopisarka, poetka, dramatopisarka, reżyser. Autorka koncepcji artystyczno- filozoficznej o nazwie Teoria Białej Emocji. To autorka o rozbudowanym spektrum twórczym, sięgająca po coraz nowsze środki wyrazu artystycznego. Jak określają ją krytycy, jest jedną z bardziej ciekawych i godnych interpretacji postaci w polskiej literaturze i sztuce europejskiej ze względu na swoją twórczą oryginalność i niezależność. Jest twórcą kina autorskiego, fotografii kontemplacyjnej, w której ukazuje piękno przyrody i jej struktur. Tworzy obrazy do swoich książek, wierszy, esejów. Również asamblaże, alegoryczne formy przestrzenne (cykl manekinów) na podstawie których prowadzone są wykłady, warsztaty i dyskusje o roli sztuki i sensie życia człowieka. Jej sztuka i literatura ma rzesze odbiorców w Polsce i za granicami naszego kraju, gdzie autorka często gości na zaproszenia instytucji kultury.

"W jasnym niebie przebywam" to esej filmowy autorstwa Darii Galant, który ukazuje siłę i postawę życiową, płynącą z filozofii folkloru ludowego, pasji, młodości (również wewnętrznej), niezwykłego kontaktu z przyrodą. Bohaterowie mówią o sytuacjach,z jakimi musieli się zmagać i jakie słowa z dzieciństwa lub przeszłości wzbudziły w nich wolę przetrwania i szukania drogi do kolejnego dnia i do marzeń. Jednym z bohaterów filmu jest rzeka Narew. W filmie można też zobaczyć niecodzienny kontakt młodych ludzi z końmi, którzy biorą udział w działaniach Teatru Doświadczalnego. Film w swojej poetyce odwołuje się do Teorii Białej Emocji - koncepcji artystyczno-filozoficznej.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone