Zamknij

Dni Zdrowia i Profilaktyki

10:46, 21.12.2018 | ZO w Grochowie
Skomentuj

Od 3 do 17 grudnia w Zespole Oświatowym w Grochowie odbywały się Dni Zdrowia i Profilaktyki. Działania wynikały z realizacji programu wychowawczo – profilaktycznego szkoły i miały na celu promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia wolnego od nałogów. Uczestniczyli w nich wszyscy uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści.
Wychowawcy klas I – III i VI przygotowali dla uczniów warsztaty na temat prawidłowego odżywiania. Zapoznali wychowanków z talerzem zdrowia i piramidą żywienia. Następnie wszyscy wspólnie przygotowali pożywne i zdrowe sałatki. Najmłodsi poznali również zasady udzielania pierwszej pomocy. Uczestniczyli w spotkaniu ze strażakiem, który przypomniał im zasady bezpiecznego zachowania. Bardzo wiele radości sprawiły dzieciom zabawy ruchowe „Turniej Mikołajów” oraz zajęcia artystyczne, na których wykonywały plakaty prozdrowotne.
Klasy starsze zadania prozdrowotne i profilaktyczne realizowały podczas godzin z wychowawcą, pedagogiem szkolnym jak również na lekcjach. Wspólnie przygotowywali gazetki tematyczne, plakaty promujące zdrowy styl życia bez uzależnień i przemocy. W oparciu o prezentacje multimedialne poznawali zasady zdrowego odżywiania. Obejrzeli filmy edukacyjne „Nie spal się na starcie” oraz spektakl profilaktyczny w Sokołowskim Ośrodku Kultury „Kolor duszy”.
Uczniowie klasy VIII i III gimnazjum uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych przeprowadzonych przez panią Ewę Murawską – pedagoga.
Wszystkie formy zaproponowane przez nauczycieli w ramach Dni Zdrowia i Profilaktyki cieszyły się zainteresowaniem wśród uczniów.

(ZO w Grochowie)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone