Zamknij
REKLAMA

Siedlecki "Ekonomik" odebrał główne nagrody w Konkursie Puchar Recyklingu

10:16, 05.12.2018 | siedlce.pl
Skomentuj
REKLAMA

29 listopada siedlecki "Ekonomik" w warszawskim Teatrze Capitol odebrał dwie główne nagrody w finale XIX Konkursu Puchar Recyklingu.
Konkurs o Puchar Recyklingu jest organizowany od 2000 roku i jest jedynym w Polsce podsumowaniem kompleksowo oceniającym selektywną zbiórkę odpadów i działania edukacyjne w tym zakresie. Konkurs jest skierowany zarówno do gmin, jak i firm, które zajmują się zbiórką i zagospodarowaniem odpadów. Do konkursu mogą zgłaszać się szkoły, organizacje pozarządowe, parki narodowe i krajobrazowe oraz centra edukacji ekologicznej.
Każdego roku finał konkursu odbywa się podczas Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska Envicon Environment, który w tym roku odbył się w Warszawie. Konkurs jest organizowany przez miesięcznik „Przegląd Komunalny”, a jego głównym partnerem jest firma Remondis.
Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się blisko 150 uczestników. XIX edycja konkursu obfitowała również w wiele nowości, wśród których była m.in. nowa kategoria, czyli debiuty. W tej kategorii ZSP nr 2 otrzymało Nagrodę Główną. Spośród licznego grona uczestników rywalizujących w kategorii "Edukacja recyklingowa” wyłoniono dwóch laureatów: gminę Wrocław oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Siedlcach. Warto zaznaczyć, że w tej kategorii laureatami zostawały głównie gminy i zakłady zajmujące się gospodarką odpadami. Wśród szkół nagrodzono tylko dwie.
Na tej ogólnopolskiej, prestiżowej w branży recyklingu i szeroko rozumianej ochronie środowiska uroczystości, nagrodę i dyplomy odebrała w imieniu ZSP nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach - Elżbieta Replińska. To ona przygotowała szkolny wniosek konkursowy prezentujący osiągnięcia i podejmowane przez szkołę działania w tym zakresie.
Szkoła prowadzi samodzielnie szeroko pojętą edukację nt. recyklingu i włącza się w działania Zakładu Utylizacji Odpadów w Siedlcach. Uczniowie wzięli udział m.in. w warsztatach pt. „Ekologia z klasą” i w Wielkich Igrzyskach Ekologicznych, w których w roku 2016/2017 uczniowie wywalczyli 1, 2 i 3 miejsce, a w roku szkolnym 2017/2018 miejsca: 2 i 3.
Nauczyciele przedmiotów logistycznych zdecydowali się od minionego roku szkolnego poświęcić problemowi oddzielne zajęcia edukacyjne p.n.: Gospodarka odpadami. W efekcie - młodzi logistycy kaskadują swoją wiedzę do kolegów prowadząc warsztaty recyklingowe dla gimnazjalistów i realizują projekty związane z gospodarką odpadami.
Patronat honorowy nad konkursem sprawują Ministerstwo Środowiska, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Polska Izba Ekologii, Krajowa Izba Gospodarcza, Związek Miast Polskich.

(Zdjęcie z gali podsumowującej Konkurs Puchar Recyklingu; 29 listopada 2018 r., warszawski Teatr Capitol; Fot. Archiwum Abrys Sp. z o.o./Filip Kowalkowski.)

(siedlce.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA