Zamknij

W Siedlcach ruszył Klub Młodego Programisty

13:54, 08.11.2018 | siedlce.pl
Skomentuj

W Siedlcach dzieci uczą się programowania, zaczął bowiem działać „Klub Młodego Programisty”. Siedlecka placówka jest jednym z 16. punktów warsztatowych uruchomionych przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK na terenie całej Polski.
W Samorządowym Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli przy ul. Osińskiej 6 powstał „Klub Młodego Programisty” – punkt warsztatowy, w którym odbywają się bezpłatne zajęcia z programowania, dedykowane dla dwóch grup wiekowych: dzieci z klas 1-3 i 4-6 szkoły podstawowej oraz ich rodziców. Do października 2020 r. w siedleckim Klubie odbędzie się w sumie 260 godzin warsztatów dla ponad 2500 uczestników.

- To dla nas bardzo ważny projekt. Zlokalizowanie Klubów Młodego Programisty w 16 miastach średniej wielkości nie tylko wyrównuje szanse edukacyjne mieszkających w nich dzieci, ale również daje ich rodzicom możliwość dowiedzenia się czym jest programowanie i dlaczego warto na nie postawić – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Zachęcamy mieszkańców Siedlec i okolicznych miejscowości do udziału w zajęciach – dodaje.

Czym jest „Klub Młodego Programisty”?
Siedlecki Klub Młodego Programisty jest jednym z 16 punktów warsztatowych, uruchomionych przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK na terenie całej Polski – po jednym w każdym województwie. Kluby działają także w Stargardzie, Nysie, Ełku, Lubinie, Inowrocławiu, Zamościu, Żarach, Piotrkowie Trybunalskim, Nowym Sączu, Przemyślu, Suwałkach, Kwidzynie, Żorach, Ostrowcu Świętokrzyskim i Gnieźnie.
Punkty warsztatowe będą funkcjonowały przez dwa lata – do października 2020 r. W specjalnie zaaranżowanych salach, wyposażonych w pomoce dydaktyczne, takie jak: tablety, zestawy robotów edukacyjnych, czy maty edukacyjne do nauki programowania, przez cały ten czas będą odbywały się bezpłatne zajęcia, prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę.
To co odróżnia warsztaty od innych, to fakt, że mogą brać w nich udział także… rodzice. Dla każdej grupy wiekowej, w każdym z Klubów, zorganizowanych zostanie kilkanaście cykli warsztatów, przy czym jedna seria to 10 jednogodzinnych warsztatów, prowadzonych na czterech poziomach trudności.
Jak się zapisać na zajęcia?
Rodzic, który chce zgłosić swoje dziecko na warsztaty, powinien wejść na stronę  www.klubmlodegoprogramisty.pl i wypełnić dostępny tam formularz. Ważne, by wybrać odpowiedni poziom (tj. przeznaczony dla uczniów klas 1-3 lub dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych). O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń – będą one przyjmowane do wyczerpania miejsc w danym cyklu szkoleniowym. Zgłoszenie na warsztaty musi zostać dokonane najpóźniej na dwa dni robocze przed dniem rozpoczynającym serię warsztatów. Po przesłaniu danych przez formularz zgłoszeniowy, rodzic na podany przez siebie adres email otrzyma potwierdzenie zgłoszenia, które jest jednocześnie potwierdzeniem zakwalifikowania na warsztaty.

Klub Młodego Programisty w Siedlcach działa przy Samorządowym Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli, ul. Krystyny Osińskiej 6.
Zapisy i więcej informacji o programie warsztatów: www.klubmlodegoprogramisty.pl

(siedlce.pl)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone