Zamknij

10-lecie Zespołu Wokalnego Złote Kłosy

16:47, 03.10.2018 | N.S/MGOK Mordy
Skomentuj

We wrześniu jubileusz 10-lecia swego istnienia świętował Zespół Wokalny „Złote Kłosy” z Wyczółek. Od początku swego istnienia działa on w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach.
Uroczystość zaczęła się koncertem przy akompaniamencie Roberta Gryczki. Następnie historię zespołu przedstawił dyrektor M-GOK-u Łukasz Wawryniuk, po czym życzenia członkom zespołu złożyli: burmistrz Miasta i Gminy Mordy Jan Ługowski, radni Powiatu Siedleckiego, przewodnicząca Rady Miejskiej w Mordach Ewa Jarocka wraz z radnymi, proboszcz parafii w Mordach ks. Karol Klewek oraz były wikariusz ks. Mariusz Rompa. Z życzeniami przyjechały także delegacje zespołów ludowych „Podlasianki” i „Krzymoszowianki” oraz Kół Seniora z Radzikowa i Mordów. Na uroczystość przybyli też mieszkańcy Wyczółek. Na jubileuszu nie zabrakło tortu, specjalnie wydanej broszury oraz wspomnień przy stole.
Zespół powstał w 2008 roku w Wyczółkach z inicjatywy pani Krystyny Zacharczuk. Wyłonił się z Koła Emerytów i Rencistów, które założyła ówczesna dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach, p. Justyna Kopeć. Zespół Wokalny z Wyczółek (pierwotna nazwa zespołu) początkowo występował głównie na imprezach lokalnych. Od 2012 r. coraz częściej zaczął uczestniczyć w licznych konkursach, przeglądach i
festiwalach. W czerwcu 2015 r. zespół przeszedł metamorfozę, zyskał nowe stroje oraz nową nazwę, która funkcjonuje do dziś. Od początku swego istnienia zespół prowadzi profesjonalny muzyk i instrumentalista Robert Gryczka. Zespół ma na swoim koncie wiele osiągnięć artystycznych w festiwalach, konkursach czy przeglądach wokalnych.
Złote Kłosy przez 10 lat swego istnienia wystąpiły na terenie województw mazowieckiego, lubelskiego oraz podlaskiego. Grupa ma w swoim repertuarze pieśni biesiadne, ludowe, patriotyczne, kolędy i pastorałki, a także piosenki okolicznościowe i utwory własne.
Zespół Złote Kłosy obecnie tworzą: Stanisław Bareja, Lilianna Barbara Bielak (przewodnicząca), Stanisław Bielak, Lucyna Boruta, Franciszka Grzegorczuk, Anna Kondraciuk, Halina Kondraciuk, Leokadia Kondraciuk, Anna Kowalczyk, Wanda Łopacińska, Wacław Łopaciński, Elżbieta Pruska, Stanisława Świderska, Danuta Troć oraz Zofia Troć.
 

(N.S/MGOK Mordy)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone