Zamknij

Siedlecka młodzież może zacząć działać społecznie

12:30, 17.09.2018 | N.S/B.Ł
Skomentuj

„Zwolnieni z Teorii” to największa olimpiada dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, w której co roku 13 tysięcy uczniów realizuje własne projekty społeczne. We wrześniu grupa 60 ambasadorów olimpiady wyrusza w szkolną trasę po całej Polsce, aby podczas 4 tysięcy spotkań dotrzeć do 100 tysięcy uczniów. W środę 19 września przyjadą do Siedlec. Spotkają się z uczniami w 3 szkołach: Technikum nr 2, III LO i II LO im. Prusa.
Ambasadorzy olimpiady projektów społecznych „Zwolnieni z Teorii”, która skierowana jest do uczniów szkół średnich, właśnie wyruszyli w dwutygodniową trasę po całej Polsce. Będą pokazywać na własnym doświadczeniu, jak działać społecznie i będą zachęcać młodych ludzi działania: zebrania grupy znajomych, znalezienia problemu społecznego w ich otoczeniu i rozwiązania go według własnego planu.

– We współczesnym świecie zawody zmieniają się w szalonym tempie, co powoduje zakłopotanie młodzieży, ale też rodziców i opiekunów, jaką ścieżkę obrać. Ogromnym plusem prowadzenia własnego projektu społecznego jest zdobywanie tych kompetencji, które na pewno się nie zmienią w przyszłości, co więcej będą wysoko cenione przez pracodawców – mówi Paula Bruszewska, prezes Fundacji Social Wolves, organizatora olimpiady „Zwolnieni z Teorii”.

Aby wziąć udział w olimpiadzie, wystarczy zebrać co najmniej 2-osobowy zespół i zalogować się na platformie www.zwolnienizteorii.pl, która jest pomocnym narzędziem w prowadzeniu własnego projektu na większą skalę. Oprócz sposobu na komunikację z zespołem oraz przydzielonym mentorem, platforma oferuje także szkolenia kompetencyjne. Każdy finalista olimpiady otrzyma międzynarodowy certyfikat potwierdzający umiejętność zarządzania projektami, który ceniony jest przez pracodawców.
Dotychczas z platformy skorzystało 42 000 młodych ludzi. W sumie zrealizowali 1500 inicjatyw, które pozytywnie wpłynęły na środowisko czy zwierzęta, a także na życie aż 11 milionów Polaków m.in. seniorów, migrantów, nastolatków.
Organizatorzy podkreślają, że „Zwolnieni z Teorii” to także nauka zdrowej rywalizacji w samej olimpiadzie, ponieważ najlepsze projekty powalczą podczas gali finałowej pod koniec roku szkolnego o nagrodę „Złotego Wilka”, którą wręczą najwyższe władze państwowe.
Harmonogram spotkań w woj. mazowieckim:

  • 17 września – Radom, Płock,
  • 19 września – Siedlce,
  • 25 września – Ostrołęka,
  • 27-28 września – Warszawa,
  • 27 września – Garwolin, Otwock.

.

(N.S/B.Ł)

Komentarze (2)

Nauczyciel II LO w SNauczyciel II LO w S

3 0

Zwracam Redakcji uwagę na pomyłkę. Patronką II LO w Siedlcach jest św. królowa Jadwiga. Poza tym, młodzież Królówki już w tamtym roku rozpoczęła i zakończyła projekt w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Uczniowie obecnej klasy III C realizowali projekt społeczny pt. Po_Mocni dotyczący pierwszej pomocy medycznej. W rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości zajęli 92 miejsce w Polsce. W tym roku planowany jest kolejny projekt, tym razem związany z pracą na rzecz zwierząt.
Zapraszamy Redakcję na spotkanie z uczniami, którzy w tamtym byli zaangażowani w realizacje projektów społecznych i planują je w tym roku.
Nauczyciel II LO
19:24, 17.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WiktoriaWiktoria

0 0

Siedlecka młodzież jeszcze nie raz nas zaskoczy :) dzięki naszym gospodarzom nasze pociechy mogą się rozwijać i a by jak najdłużej, dlatego głosuję na pana Tchórzewskiego 11:52, 15.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone