Zamknij

Najnowszy ranking szkół. Awans „Prusa” i "Ekonomika".

22:34, 10.01.2018 | MARCIN GÓRZNY/FOT. I LO
Skomentuj
REKLAMA

W jubileuszowym, 20 rankingu liceów i techników przygotowanym przez „Perspektywy”, dwie siedleckie szkoły zanotowały duży progres.

Już od lat ten prestiżowy ranking jest miarodajnym wyznacznikiem pozycji danej szkoły w skali województwa czy kraju. Głównym kryterium są wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, dodatkowych oraz sukcesów młodzieży w olimpiadach. W tym roku, wśród liceów największy sukces zanotowało I LO im. Bolesława Prusa w Siedlcach, które zajęło 46. pozycję w kraju, a 20. w województwie mazowieckim i ponownie uzyskało  Złotą Tarczę.  W porównaniu z rokiem poprzednim „Prus” awansował więc o 22 miejsca i po raz pierwszy w historii znalazł się w pierwszej pięćdziesiątce. II LO im. Królowej Jadwigi spadło na 290. pozycję, natomiast IV LO im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w ogóle nie znalazło się w rankingu.
Wśród techników natomiast największy awans przypadł Technikum Nr 2 w Siedlcach, działającemu w ZSP Nr 2, które w porównaniu z rokiem poprzednim awansowało aż o 167 pozycji i zajmuje obecnie 70 miejsce. Warto też nadmienić, że pierwszy raz na liście znalazło się Niepubliczne Technikum Zawodowe ZDZ, które zostało sklasyfikowane na 173. miejscu.

 

(MARCIN GÓRZNY/FOT. I LO)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

SiedlczaninSiedlczanin

0 1

I LO od lat trzyma równy, mocny poziom i jest to czołówka wojewódzka. Brawa wielkie dla Technikum za skok a'la Stoch. Szkolnictwo zawodowe przez lata było takim "gorszym sortem" w edukacji a jest niezwykle ważne. 00:22, 11.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SiedlczaninSiedlczanin

1 0

Szkolnictwo zawodowe w Siedlcach wyróżnia się bardzo pozytywnie w całym województwie! 15:43, 12.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%