Siedleccy narciarze na trasie

20:55, 11.01.2023 KU Aktualizacja: 20:56, 11.01.2023

Reprezentanci UKS Rawa Siedlce odnotowali ostatnio kilka ważnych startów.

Przerwa noworoczna nie dotyczyła sportowców uprawiających sporty zimowe. Przełom roku był dla Macieja Staręgi i innych polskich biegaczy narciarskich rywalizujących na najwyższym poziomie czasem wzmożonej pracy.

Nowy Rok bez szampana

Reprezentant UKS Rawy Siedlce podczas sylwestrowego biegu w Val Müstair zajął 40 miejsce w eliminacjach i nie awansował do biegu głównego. Dzień później w tej samej miejscowości, w pierwszy dzień nowego roku Staręga w biegu pościgowym na 10 km zajął 94 miejsce z czasem 31:07,7. Siedlczanin był ostatnim biegaczem z grupy tych, którzy ukończyli bieg, do najlepszego tego dnia Johannesa Hoesflota Klaebo stracił 5 minut i 12 sekund. Najlepszym z Polaków tego dnia był Dominik Bury, który stracił do lidera 1 minutę i 25 sekund i zajął 22 miejsce, Kamil Bury został sklasyfikowany jako 86.

Bury lepszy w generalce

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Maciej Staręga jest drugim najwyżej sklasyfikowanym Polakiem, z dorobkiem 132 punktów, dających 65 miejsce. Najwyżej notowanym rodakiem w stawce biegaczy jest aktualnie Dominik Bury (41 miejsce, 216 punktów). Kolejny start siedleckiego biegacza przewidziany jest w weekend 21-22 stycznia we włoskim Livigno, gdzie odbędzie się sprint w stylu dowolnym.

Brąz Sobiczewskiego

Maciej Staręga nie jest jedynym siedleckim narciarzem, który zaliczył w ostatnim czasie ważne starty. Inny biegacz narciarski trenujący na co dzień w UKS Rawa Siedlce uplasował się na trzecim miejscu na Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w biegach narciarskich. Zawody odbywały się w dniach 29-30 grudnia w Zakopanem. Mowa tu o Piotrze Sobiczewskim, który znalazł się na pudle w biegu na 15 km stylem dowolnym kategorii U-23. Klubowy kolega Sobiczewskiego Maciej Krajcer był w tym samym biegu szósty. Sobiczewski próbował także szczęścia w rywalizacji z seniorami - w biegu na 10 km był czternasty.