Probasket przegrał w Pruszkowie. Setka pękła

08:15, 02.10.2022 KS Aktualizacja: 08:15, 02.10.2022

Drugoligowiec z Mińska Mazowieckiego przegrał 79:105 ze Zniczem Basket Pruszków.

W pierwszej połowie przewaga Znicza była zauważalna, ale drużyna Rafała Króla starała się dotrzymać jej kroku. Na półmetku rywalizacji było 56:45. Mińszczan w grze utrzymywały rzuty z dystansu, w których prym wiódł Krzysztof Grudzień. Brakowało jednak zbiórek w ataku.

Po przerwie przewaga Znicza tylko wzrosła. Pruszkowianie uszczelnili obronę i wypracowali sobie 20-punktową przewagę. Drużyna dowodzona przez byłego trenera SKK Siedlce Michała Spychałę wygrała ostatecznie 105:79.

8 października o 18:00 Probasket podejmie Legion Legionowo.

Znicz Basket Pruszków - UKS Probasket Mińsk Mazowiecki 105:79 (27:22, 29:23, 30:19, 19:15)

Probasket: Grudzień 24, Skup 13, Bębeniec 12, Lipiński 8, Czemerys 7, Pepławski 6, Zabłocki 5, Tarnawski 4, Czerwiński, A. Wicik, F. Wicik