Pogoń znowu bez wygranej

19:14, 11.09.2022 KS Aktualizacja: 19:14, 11.09.2022

Pogoń Siedlce przegrała 0:1 z rezerwami Śląska Wrocław po golu straconym w końcówce z rzutu karnego.

Pierwsza połowa nie była wielkim widowiskiem, choć mogło zacząć się tragicznie dla gości z Siedlec. Już w 1 minucie złym wykopem (nie) popisał się Jakub Kowynia. Piłka trafiła do Sebastiana Bergiera, ale napastnik Śląska II nie zdołał wykorzystać niespodziewanej okazji. Później gra była rwana. Z obu stron. Sporo było walki, ale niewiele pomysłu na zaszachowanie rywala.

Po zmianie stron działo się więcej. Tuż po zmianie Kuba Lizakowski płasko dośrodkował do Mateusza Młynarczyka, który nie zdołał pokonać Kowyni. Później do głosu doszli siedlczanie. Krystian Miś zaliczający ponowny debiut w barwach Pogoni próbował kilka razy, ale ani razu tak jak wymarzyłby sobie. W 59 minucie Cezary Demianiuk był blisko skutecznego przecięcia podania Kamila Włodyki, ale został w ostatniej chwili uprzedzony. Skrzydłowy Pogoni miał jeszcze lepszą okazję kilka chwil później. Demianiuk otrzymał piłkę od Włodyki, miał przed sobą tylko Józefa Burtę (wychowanka Pogoni broniącego dostępu do bramki Śląska II), ale uderzył nad poprzeczką.

W końcówce szanse dla gospodarzy mieli jeszcze Bergier i Kacper Radkowski. Wynik nie ulegał jednak zmianie i wydawało się, że tak pozostanie. Aż do 89 minuty, kiedy Kowynia w bezsensowny sposób sfaulował Bergiera przy linii końcowej. Bramkarz Pogoni sięgnął piłki, ale to nie ma znaczenia, bowiem dopuścił się przewinienia. Poszkodowany wymierzył sprawiedliwość i zapewnił pełną pulę swojej drużynie.

17 września o 16:00 Pogoń podejmie Znicza Pruszków.

Śląsk II Wrocław - Pogoń Siedlce 1:0 (0:0)

Bramka: Sebastian Bergier 89 k

Pogoń: 97. Jakub Kowynia - 24. Przemysław Misiak, 19. Maciej Wichtowski, 26. Michał Rutkowski, 98. Maciej Kołoczek - 56. Cezary Demianiuk, 6. Mateusz Piotrowski (82, 16. Jakub Sinior), 8. Kamil Włodyka, 99. Bartosz Wicenciak (81, 29. Marcinho), 21. Krystian Miś (61, 20. Cezary Bujalski) - 9. Damian Nowak.