Lider z Piaseczna przerwał passę Wilgi

22:52, 22.05.2022 KS Aktualizacja: 10:32, 24.05.2022

Wilga przegrała u siebie z MKS Piaseczno. To pierwsza porażka garwolinian od dziewięciu spotkań.

KS Raszyn - Naprzód Skórzec 5:1 (1:1)

Pierwsza połowa nie zapowiadała nadchodzącej katastrofy. Na gola Przemysława Ilczuka sprawnie odpowiedział Marcel Kołodziejczuk. W pierwszej połowie pomimo okazji z obu stron więcej bramek nie było.

Worek rozwiązał się w 50 minucie. Raszynianie nie pozwolili Naprzodowi na rozwinięcie skrzydeł. Tak naprawdę to jednak piłkarze ze Skórca sami podcinali gałąź, na której siedzieli. Naprzód rozdawał prezenty na lewo i prawo, a KS punktował rywali. Ostatecznie gospodarze wygrali 5:1.

28 maja o 18:00 Naprzód podejmie Orła.

Bramki: Ilczuk 18, 63, Miałkowski 50, Stępkowski 72, 75 - Kołodziejczuk 24.

Naprzód: Krawczyk - Łęczycki, Woźnica, Szachnowski, T. Kacprzak - Krasuski (78 M. Kacprzak), Kisiel (78 Kisiel), J. Mruz (65 Sierociuk), Kołodziejczuk, J. Pawlik (65 Skwierczyński) - Skrzypek (72 K. Pawlik).

Mazur Karczew - Mazovia Mińsk Mazowiecki 0:1 (0:1)

Mińszczanie dobrze zaczęli mecz w Karczewie. W jednej z pierwszych akcji meczu sędzia wskazał na wapno po starciu bramkarza Macieja Ziniewicza z Ihorem Krasznewśkim. Michał Bondara zamienił jedenastkę na bramkę. Walczący o utrzymanie Mazur ruszył do odrabiania strat, ale brakowało mu jakości przy wykańczaniu.

Po zmianie stron Maza wywalczyła kolejną jedenastkę. Ponownie Ziniewicz faulował Krasznewśkiego. Tym razem Bondara przegrał pojedynek z golkiperem Mazura. Mińszczanie kończyli w dziesiątkę po czerwonej kartce Łukasza Puciłowskiego, ale nie wypuścili prowadzenia z rąk.

Kolejnym rywalem Mazovii będzie Płomień. Mecz zostanie rozegrany 28 maja, początek o 17:00.

Bramka: Bondara 2 k.

Mazovia: Osuch - Ksionz, Bienias, Słowik, Markiewicz - Puciłowski, Pędowski, B. Malesa (77 Grabek), Wocial (90 Jurczak), Krasznewśkyj - Bondara (75 Mitas).

Mszczonowianka Mszczonów - Pogoń II Siedlce 7:2 (4:1)

Pogoniści pojechali do Mszczonowa praktycznie bez wzmocnień z jedynki. Mszczonowianka otrzaskana w IV lidze bezlitośnie wykorzystała braki rywali. Przez większość meczu gospodarze utrzymywali przewagę dwóch trzech bramek. W ostatnim kwadransie Mszczonowianka dołożyła trzy gole i z efektownej wygranej zrobił się pogrom.

28 maja o 17:00 Pogoń II podejmie Żyrardowiankę.

Bramki: Czapa 21 k, Pociech 25, 33, Napora 45+2, Grzeszak 75, 89, Obiała 81 - Płudowski 35, Bujalski 65.

Pogoń II: Wróblewski - Lewkowski (80 Orzełowski), Wrzosek, Czerski, Kornacki (46 Kiełkucki) - Bujalski, Stankiewicz, Płudowski (77 Brojek), M. Grochowski (65 Szeląg), Więdłocha - Szczepaniak (81 Wiewiórka)

Płomień Dębe Wielkie - Tygrys Huta Mińska 0:5 (0:2)

Tygrys zrobił kolejny krok w kierunku utrzymania w IV lidze. Derby powiatu mińskiego rozgrywane w Rudzie było jednostronne. Płomienni przystąpili do spotkania poważnie osłabieni. Zabrakło m.in. Daniela Matwiejczyka.

Bohaterem spotkania był Paweł Michalski, który ustrzelił hat tricka. Trener Tygrysa był tak pewny swego, że w przerwie dokonał potrójnej zmiany, dzięki czemu dał odpocząć podstawowym zawodnikom. 5:0 to był najniższy wymiar kary dla Płomiennych.

W 30 kolejce Tygrys zagra u siebie z Wilgą. Mecz zostanie rozegrany 28 maja. Początek o 17:30.

Bramki: Michalski 4, 59, 70, Herasymeć 30 k, Woronin 80.

Płomień: Winiarek - Bąk, Świstak (75 Wojda), J. Laskowski, P. Siporski (46 Pyrek) - Czekaj (62 Małecki), Mi. Malesa, Mat. Malesa (70 Brzeziński), G. Siporski (80 Gontarek), Pytel - Chołodkewycz (85 Jankowski).

Tygrys: Szymkowiak (73 Kielak) - Pasik (61 Matak), K. Panufnik, S. Dźwigała, Teodorski (46 Woronin) - Haber (71 Sobieszczuk), Rybak, Masałow (71 Gromysz), Michalski, Żurawski (46 Tarnowski) - Herasymeć (46 Koszela).

Podlasie Sokołów Podlaski - Victoria Sulejówek 1:2 (0:1)

W poprzednim domowym meczu Podlasie objęło prowadzenie w 2 minucie. Tym razem to od tak wczesnego fragmentu spotkania sokołowianie musieli odrabiać straty. Po rzucie rożnym bitym przez Juliana Świątka gola strzelił znany z gry w siedleckiej okręgówce Konrad Śliwka. To był jedyny gol pierwszej połowy.

Emocje zaczęły się po przerwie. Gra się zaostrzyła i nabrała rumieńców. W 74 minucie po błędzie Dawida Ardeja sytuację sam na sam wykorzystał Świątek. Podlasie błyskawicznie odpowiedział. Dominik Barciak wykorzystał jedenastkę. Sokołowianie dążyli do wyrównania, ale nie zdołali dopiąć swego i musieli przełknąć gorycz kolejnej porażki.

28 maja o 11:30 Podlasie zagra na wyjeździe z Milanem, zaś Victoria tego samego dnia o 15:00 podejmie Oskara.

Bramki: Barciak 77 k - Śliwka 2, Świątek 74.

Podlasie: Bieliński - Skwarek (43 Parzonka), Komycz, Ardej, Zając - Krupa, Kozaczuk, Barciak, K. Wójcik, Selamolela - Dmowski.

Victoria: Kwiatkowski - Jarosz, Ławcewicz-Musialik, Dębski, Wielgosz - Śliwka (59 Abdioglu), Pindor, Wilanowski (68 Rak), Czarnecki (84 Gromek) -  Świątek, J. Dźwigała (78 K. Wróbel).

Wilga Garwolin - MKS Piaseczno 0:3 (0:2)

Koniec passy garwolinian. Lider z Piaseczna była faworytem i w meczu z GKS zagrał jak na faworyta przystało. Być może spotkanie ułożyłoby się inaczej gdyby przy stanie 1:0 dla gości sędzia zdecydował się wskazać na wapno po faulu na Grzegorzu Piesiu. Do przerwy było 2:0 dla MKS.

Po zmianie stron Wilga robiła co mogła, ale drużyna z Piaseczna nie pozwoliła rywalom na zbyt wiele. W 78 minucie Szymon Wiejak ustalił wynik spotkania.

Bramki: Rudnicki 22, Matulka 40, Wiejak 78.

Wilga: Wasążnik - Zalewski (80 Pyra), Zabiegałowski (48 Paszkowski), K. Piotrowski, Alot (86 Jarzyna) - Grzegorczyk, Kowalski, Piesio, Rudzki, S. Papiernik - Grober (60 Jarek).