Wygrana w derbach na koniec sezonu

17:48, 22.05.2022 KS Aktualizacja: 18:43, 22.05.2022

W ostatnim meczu sezonu 2021-22 Pogoń wygrała 1:0 ze Zniczem w Pruszkowie.

Trener Damian Guzek miał spory ból głowy przed wyjazdem do Pruszkowa. Poza Przemysławem Misiakiem niezdolni do gry byli wszyscy boczni obrońcy. Młodzieżowiec został więc przesunięty na dosyć obcą pozycję lewego beka, zaś na prawym boku miejsce zajął nominalny środkowy pomocnik Jakub Sinior. Do jedenastki wskoczył też Kamil Włodyka, który został nagrodzony za gola i asystę w szalonym meczu z Dumą Powiśla.

Pierwsze minuty były spokojnie. Po kwadransie dosyć groźny strzał na bramkę strzeżoną przez Rafała Misztala oddał Dawid Barnowski. Później do głosu doszła Pogoń. Aktywny w ofensywie był Cezary Demianiuk, jednak potrafił znaleźć sposobu na pokonanie Jana Jurczaka. Młodzieżowca w bramce Znicza udało się zaskoczyć dopiero w 33 minucie. To wtedy jedenastkę na bramkę zamienił Wojciech Trochim. Rzut karny wywalczył Włodyka, który był podcinany przez Marcina Bochenka. W końcówce pierwszej połowy fatalny błąd popełnił Rafał Misztal, jednak nie został on wykorzystany przez młodziutkiego Kacpra Flisiuka. Napastnik Znicza przegrał walkę o piłkę z doświadczonym Maciejem Wichtowski. Do przerwy było 1:0 dla Pogoni.

W drugiej połowie Znicz próbował doprowadzić do wyrównania, jednak defensywa siedlczan spisywała się bez zarzutu. W 69 minucie powinno być 2:0 dla Pogoni. Jurczak, będąc poza własnym polem karnym, zamiast wyekspediować futbolówkę postanowił ją przyjąć. Wykorzystał to Demianiuk, który zabrał piłkę golkiperowi. Wychowanek biało-niebieskich oddał strzał na pustą bramkę, lecz zbyt lekki. Maksymilian Brejnak zdążył z asekuracją i w ostatniej chwili wybił futbolówkę. Pruszkowianie do końca szukali wyrównania, ale Rafał Misztal zdołał zachować czyste konto.

Pogoniści zakończyli II-ligową rywalizację na 10 pozycji. Po okresie roztrenowania biało-niebiescy powrócą do treningów w połowie czerwca. Pierwszy letni sparing - 25 czerwca z Górnikiem Łęczna.

Znicz Pruszków - Pogoń Siedlce 0:1 (0:1)

Bramka: Trochim 33 k

Pogoń: Misztal - Sinior, Wichtowski, Majewski, Misiak - Marcinho, Trochim (88 Kozłowski), Włodyka (78 Miguel López), Wicenciak (71 Leszczuk), Przybecki (88 Nojszewski) - Demianiuk.